ترامپ از ایران به خاطر آزاد کردن مایکل وایت تشکر کرد

برایان هوک، نماینده آمریکا در امور ایران (راست) و مایک وایت، شهروند آزاد شده آمریکایی (چپ)
برایان هوک، نماینده آمریکا در امور ایران (راست) و مایک وایت، شهروند آزاد شده آمریکایی (چپ) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ ویش از این بارها علاقه خود به آغاز گفتگو با ایران را آشکار و حتی اعلام کرده که شماره تلفنی را نیز به این کار اختصاص داده است.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از ایران به خاطر آزاد کردن مایکل وایت، شهروند این کشور تشکر کرد.

ترامپ ساعاتی پیش در توییتر اعلام کرد که مایکل وایت که در ایران «گروگان» بوده از این کشور خارج شده و در مسیرش به آمریکا، زمانی که در زوریخ بوده با او تلفنی گفت‌وگو کرده است. رئیس جمهوری آمریکا نوشت: «او (مایکل وایت) دارد به خانه، به آمریکا بازمی‌گردد! ما از زمان آغاز مسئولیت من تا کنون بیش از ۴۰ تن از آمریکایی‌های گروگان گرفته شده و بازداشت‌شده را به خانه آورده‌ایم. تشکر از ایران، این نشان می‌دهد که توافق امکان‌پذیر است!»

به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندید

دونالد ترامپ پیش از این بارها علاقه خود به آغاز گفتگو با ایران را آشکار و حتی اعلام کرده که شماره تلفنی را نیز به این کار اختصاص داده است.

ترامپ همچنین از دولت سوئیس که سفارتش در ایران حافظ منافع آمریکاست و در معامله مایکل وایت با زندانی ایرانی در آمریکا نقش داشته، تشکر کرد.

مایکل وایت، تبعه آمریکایی که در ایران زندانی بود عصر روز پنجشنبه ۴ ژوئن (۱۵ خرداد) آزاد شد. او همان روز به زوریخ پرواز کرد و برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در فرودگاه به استقبال او رفت.

محمد جواد ظریف،‌ وزیر امور خارجه ایران ضمن تایید خبر آزادی مایکل وایت به نوعی از دور تازه مبادله زندانی با ایالات متحده خبر داده و با نام بردن از مجید طاهری و مایکل وایت یادآور شده که هر دو شهروند ایرانی و آمریکایی به زودی به جمع خانواده‌های خود ملحق می‌شوند.

وی همچنین گفته که سیروس عسگری،‌ دیگر تبعه ایرانی که پیش‌تر در آمریکا تبرئه و آزاد شده بود روز چهارشنبه به جمع خانواده خود پیوسته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایرانی تبرئه شده از اتهام دور زدن ‌تحریم‌ها از آمریکا پرواز کرد؛ عسگری کیست؟

درخواست واشنگتن از تهران: برای بازگرداندن ۱۱ تبعه اخراجی خود هواپیما بفرستید

سیاست خارجی دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا