Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اقدام متقابل اروپا در برابر آمریکا؛ تخصیص ۲.۴ میلیارد یورو برای پیش‌خرید واکسن کرونا

European Commission headquarters in Brussels
European Commission headquarters in Brussels Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا قصد دارد با تخصیص ۲.۴ میلیارد یورو از محل صندوق اعتبارات اضطراری نسبت به پیش‌خرید واکسن از پروژه‌های در حال پیشرفت ساخت واکسن کرونا اقدام کند.

آگهی

اتحادیه اروپا قصد دارد با تخصیص ۲.۴ میلیارد یورو از محل صندوق اعتبارات اضطراری نسبت به پیش‌خرید واکسن از پروژه‌های در حال پیشرفت ساخت واکسن کرونا اقدام کند.

سفرای اتحادیه اروپای کشورهای عضو در نشست روز چهارشنبه خود با بررسی گزارش پیشرفت مذاکرات آلمان، فرانسه، ایتالیا و هلند با شرکت‌های فعال در زمینه کشف و تولید واکسن کرونا با تامین بودجه سفارش واکسن از محل صندوق ابزار پشتیبانی اضطراری(ESI) که به «صندوق روزهای بارانی» شهرت دارد، موافقت کردند.

صندوق «ابزار پشتیبانی اضطراری» توسط کمیسیون اتحادیه اروپا، بازوی اجرایی این اتحادیه، و به نمایندگی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اداره می‌شود.

تلاش اتحادیه اروپا برای افزایش حمایت مالی از پروژه‌های کشف و تولید واکسن کرونا پس از آن شدت گرفت که ایالات متحده تزریق مالی به شرکت‌های داروسازی سانوفی و آسترازنکا آغاز کرد و سفارش تولید میلیون‌ها دوز از واکسن کرونا را پیشاپیش ارائه کرد.

در همین خصوص یک مقام اتحادیه اروپا به رویترز گفت که اصل این اقدام در شرایطی که آمریکا چنین رویه‌ای را در پیش گرفته حتی اگر در عمل با شکست این پروژه‌ها به اتلاف پول بیانجامد، برای نجات جان انسان‌ها و حفظ مالکیت عمومی واکسن‌های احتمالی، ضروری است.

هنوز مشخص نیست که برنامه عملی اتحادیه اروپا و تزریق منابع مالی این اتحادیه، مشمول کدام شرکت‌های داروسازی خواهد شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موفقیت واکسن ویروس کرونای شرکت آلمانی کیوروک روی حیوانات

اتهامات و جریمه احتمالی علیه اپل در اتحادیه اروپا؛ قوانین اپل ناقض «رقابت دیجیتال» است

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟