Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تغییرات آب و هوایی دلیل احتمالی نشت سوخت در سیبری است

محل نشت سوخت در سیبری
محل نشت سوخت در سیبری Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دانشمندان پیش از این بارها هشدار داده بودند که آب شدن یخ‌ها ممکن است تهدیدی علیه استحکام ساختمان‌ها و خطوط انتقال نفت و گاز در مناطقی باشد که پیش از این همواره پوشیده از یخ بودند.

آگهی

مسئولان شرکت «نوریلسک نیکل» در روسیه می گویند تغییرات آب و هوایی ممکن است دلیل نشت گسترده سوخت در سیبری باشد. 

مقامات روسیه به دنبال حادثه نشت ۲۰ هزار تن گازوئیل از یک انبار سوخت متعلق به شرکت «نوریلسک نیکل» در سیبری وضعیت اضطراری اعلام کرده اند. این حادثه که در روز ۲۹ مه (۹ خرداد) روی داد بر نگرانی ها از تاثیر تغییرات آب و هوایی بر تاسیسات موجود در سیبری افزوده است.

دانشمندان پیش از این بارها هشدار داده بودند که آب شدن یخ ها ممکن است تهدیدی علیه استحکام ساختمان ها و خطوط انتقال نفت و گاز در مناطقی باشد که پیش از این همواره پوشیده از یخ بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP/RU-RTR Russian Television
محل نشت گازوئیل در روسیهAP/RU-RTR Russian Television

سازمان غیردولتی «صلح سبز» (Greenpeace) از حادثه نشت گسترده سوخت در سیبری به عنوان بزرگترین حادثه از این جنس در شمالگان یاد کرد. این سازمان مدافع محیط زیست همچنین این حادثه را با نشت نفت در سواحل ایالت آلاسکای آمریکا در سال ۱۹۸۹ میلادی مقایسه کرده است. 

هر چند دلیل نشت گازوئیل از انبار «نوریلسک نیکل» در سیبری هنوز مشخص نشده است اما سرگئی دیاچنکو، معاون این شرکت روسی روز پنجشنبه از آب شدن یخ ها به عنوان دلیل احتمالی این حادثه یاد کرد. سرعت گرمایش زمین در شمالگان دو برابر دیگر مناطق کره زمین است.

نشت گازوئیل از انبار شرکت «نوریلسک نیکل» منجر به آلودگی محیط زیست در منطقه سیبری از جمله رودخانه ها شده است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه با وجود گذشت پنج روز از حادثه نشت گازويبل در سیبری وضعیت اضطراری اعلام کرد. او همچنین از واکنش مقامات محلی به این حادثه انتقاد کرد. 

ارزش سهام شرکت «نوریلسک نیکل» در بورس مسکو طی روزهای گذشته حدود هفت درصد کاهش پیدا کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی گسترده در سیبری؛ دود غلیظ به آسمان شهرها رسید

تغییرات آب و هوایی زمین؛ ماهواره «آئلوس» پرده از رازهای باد برمی‌دارد

هرچند وقت یکبار لباس‌هایمان را بشوییم؟