برنامه اتریش برای پمپاژ آب برای زنده نگاه داشتن دریاچه نویزدل

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
دریاچه نویزیدل در مرز اتریش و مجارستان
دریاچه نویزیدل در مرز اتریش و مجارستان   -   کپی رایت  رادیو تلویزیون اتریش

در پی کاهش بی‌سابقه سطح آب دریاچه نویزدل در مرز اتریش با مجارستان، مقام‌های محلی بورگنلاند برنامه پمپاژ آب برای جلوگیری از مرگ این دریاچه را به اجرا می‌گذارند. 

به گزارش تلویزیون اتریش، سطح آب این دریاچه در جنوب اتریش به پایین‌ترین میزان خود در ۵۵ سال گذشته رسیده است؛ امری که نه‌تنها ممکن است در سال‌های آینده ادامه پیدا کند، بلکه زنگ خطر خشکی کامل آن و نابودی زیست‌بوم منطقه را به صدا درآورده است. 

مقام‌های استان بورگنلاند اتریش یک کارگروه ویژه برای جلوگیری از نابودی دریاچه نویزدل به راه انداخته اند. شماری از کارشناسان مدیریت آب می‌گویند پمپاژ آب، تنها راه ممکن برای زنده نگاه داشتن این دریاچه است. 

کریستین زایلر، رئیس برنامه مدیریت آب استان بورگنلاند می‌گوید: «وقتی بدترین سناریو، مثل شرایط امثال را در نظر بگیریم، بدون بارش مناسب دریاچه نویزدل در سه تا چهار سال آینده کاملا خشک خواهد شد.»

دریاچه نویزدل ۱۵۰ سال پیش یک بار خشک شده بود. این احتمال وجود دارد که با تغییرات اقلیمی ناشی از گرمایش زمین، این اتفاق بار دیگر و این مرتبه برای همیشه روی دهد. اتریش یکی از کشورهای محاط در خشکی است و به دریا راهی ندارد. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید