Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جذاب‌ترین کشور اروپایی برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۰ کجاست؟

Foundation Arnault, outside Paris
Foundation Arnault, outside Paris Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسه در سال ۲۰۱۹ با پیشی گرفتن از رقبای خود یعنی آلمان و بریتانیا جایگاه نخست جذاب‌ترین مقصد اروپایی سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۰ را از آن خود کرد.

آگهی

فرانسه در سال ۲۰۱۹ با پیشی گرفتن از رقبای خود یعنی آلمان و بریتانیا به جذاب‌ترین مقصد اروپایی سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۰ بدل شد.

تازه‌ترین گزارش موسسه مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری ارنست و یانگ (Ernst & Young) نشان می‌دهد که فرانسه در پایان سال ۲۰۱۹ با جذب ۱۱۹۷ پروژه سرمایه‌گذاری خارجی به اصلی‌ترین مقصد سرمایه‌گذاران خارجی در اروپا بدل شده است.

بر پایه این گزارش، رشد پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی در فرانسه در مقایسه با سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۷ درصد رشد داشته و همین امر موجب شده تا این کشور برای نخستین بار از بریتانیا و آلمان که در این مدت به ترتیب ۱۱۰۹ و ۹۷۱ پروژه سرمایه‌گذاری خارجی داشته‌اند، پیشی بگیرد.

موسسه ارنست و یانگ در گزارش خود خاطر نشان کرده که حدود ۶۵ از پروژه‌های سرمایه گذاری‌های خارجی جذب شده توسط فرانسه به دلیل طولانی بودن فرآیند انجام آنها در سال ۲۰۲۰ نیز ادامه خواهد یافت ولی به دلیل رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا احتمال تعویق ۲۵ درصد آنها و یا لغو ۱۰ درصد این پروژه‌‌ها وجود دارد.

این گزارش، اصلاحات اقتصادی دولت فرانسه از جمله کاهش مالیات بر شرکت‌ها، تغییر قوانین كار، افزایش بودجه تحقیق و توسعه و تشویق کارآفرینی را علت اصلی بهبود جایگاه آن در جذب سرمایه‌های خارجی ارزیابی کرده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بالاترین حداقل دستمزد در کدام کشور اروپایی پرداخت می‌شود؟

بهترین کشورهای جهان برای بزرگ کردن بچه‌ها کدامند؟

شانس اشتغال برای مهاجران در کدام کشور اروپایی بیشتر است؟