نمایندگان مجلس ایران در آغاز دوره یازدهم: نه وکیل الدوله‌ایم نه معاند الدوله

آغاز به کار مجلس یازدهم
آغاز به کار مجلس یازدهم   -  Copyright  ایرنا
نگارش از مسعود سالاری

«ما وکیل‌ الدوله نیستیم و معاند الدوله هم نیستیم، بلکه با یکپارچگی پشت سر رهبر می‌خواهیم مشکلات کشور را حل کنیم.»

یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه، ۷ خرداد رسما کار خود را آغاز کرد.

در مراسم گشایش دوره یازدهم مجلس، شماری از مسئولان عالی‌رتبه از جمله رؤسای سه قوه و نیز محمد محمدی گلپایگانی، نماینده رهبر ایران حضور داشتند.

ریاست سنی نشست امروز مجلس را سید رضا تقوی بر عهده داشت. در بیانیه‌ای که تقوی از طرف نمایندگان دوره یازدهم در صحن مجلس خواند، تأکید شده است: «ما وکیل‌ الدوله نیستیم و معاند الدوله هم نیستیم، بلکه با یکپارچگی پشت سر رهبر می‌خواهیم مشکلات کشور را حل کنیم.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در بخش دیگری از بیانیه آغاز به کار مجلس یازدهم از زبان نمایندگان آمده است: «ما دنبال حاشیه‌سازی نیستیم و به حاشیه‌سازان متذکر می شویم تلاش نکنند ما را به حاشیه ببرند.»

خامنه‌ای: اولویت اقتصاد و فرهنگ

علی خامنه‌ای، رهبر ایران نیز در پیام تبریکی خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم، اولویت کار آنها را «اقتصاد و فرهنگ» خواند. در پیام رهبر ایران که نماینده او آن را در مجلس قرائت کرد، آمده است: «در باب اقتصاد، علاوه بر مشکلات عمده‌ مشهود، باید اذعان کنیم که در دهه‌ی پیشرفت و عدالت، نمره‌ی مطلوبی درباب عدالت به ‌دست نیاورده‌ایم.»

آقای خامنه‌ای «اقتصاد مقاومتی» را در این زمینه به عنوان «راهنمای معتبر» معرفی کرد.

روحانی: استقلال در یک سال باقی مانده همکاری کنیم

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران نیز در در آیین گشایش یازدهمین دوره مجلس گفت: «استقلال قوا در قانون اساسی به معنای تنازع قوا و برابر یکدیگر ایستادن نیست. می‌توانیم با حفظ استقلال قوا با تعامل به هدف اصلی برسیم».

رئیس جمهوری ایران با شرح جزئیاتی از عملکرد اقتصادی دولت خود افزود: «ما دنبال این هستیم که رابطه دولت و مجلس به گونه‌ای باشد که بتوانیم در این سال بسیار سخت و مشکل که هم با تحریم و تحریک دشمن و هم با ویروس خطرناک کرونا مواجه هستیم در این شرایط کشور را اداره کنیم.»

قرار است نمایندگان در نشست بعدی خود که روز ۱۱ خرداد برگزار می‌شود رئیس و دیگر اعضای هیئت رئیسه مجلس را انتخاب کنند.

مطالب مرتبط