رفع گام به گام محدودیت های کرونا در روسیه، پوتین در دفتر کارش حاضر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
پیاده روی دو شهروند روس در پارکی در مسکو
پیاده روی دو شهروند روس در پارکی در مسکو   -  Copyright  Alexander Zemlianichenko/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

مقامات روسیه اعلام کردند که پس از بهبود اوضاع مرتبط با شیوع ویروس کرونا در این کشور، در اقدامی گام به گام برخی از استراحت گاههای گردشگری در چند استان روسیه بازگشایی خواهند شد. همزمان ولادیمیر پوتین،‌ رییس جمهوری کشور پس چند هفته در دفتر کارش حاضر شد. آقای پوتین از ۹ می در انظار عمومی ظاهر نشده بود.

روسیه سومین کشور با مورد ابتلای بالای ثبت شده در جهان است. دوشنبه تعداد مبتلایانی که در این کشور به ثبت رسیدند از مرز ۳۵۳ هزار نفر هم گذشت. تاکنون ۳۶۳۳ در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جانشان را در این کشور از دست داده اند.

مسکو، پایتخت کشور بیشترین آسیب را در جریان شیوع ویروس کرونا دیده است. این شهر در نهمین هفته قرنطینه سراسری قراردارد. شهردار مسکو، سرگئی سوبیانین، در آخرین اظهارنظر تایید کرد که برای رفع محدودیت های قرنطینه هنوز خیلی زود است اما از روز دوشنبه وی اجازه داده تا دفاتر ثبت احوال در کشور بازگشایی شوند.

مرزهای روسیه همچون مدارس و بیشتر مغازه های غیر ضروری بسته هستند. نخست وزیر، میخائیل میشوتسین، روز دوشنبه از روس ها خواست که برای تعطیلات تابستان امسال به خارج از کشور سفر نکنند. وی تاکید کرد که استراحتگاه های گردشگری روسیه از اوایل ماه میلادی آینده، کمتر از هفت روز دیگر، آغاز بکار خواهندکرد.

آنا پوپووا، مدیر مسوول بهداشت و درمان مصرف کنندگان روسیه، گفت که بیش از نیمی از استان های کشور می توانند در رفع برخی از محدودیت ها اقدام کنند. به گفته این مقام روس ۴۴ استان در شرایطی هستند که می توانند به مردم این امکان را بدهند تا محدوده ورزش روزانه خارج از خانه را افزایش داده و مغازه های غیرضروری نیز بازگشایی شوند.

سخنگوی کرملین، دمیتری پسکوف، در سوالی مبنی بر بازگشت ولادیمیر پوتین به کار عادی گفت «فعلا نمی تواند دراینباره پاسخگو باشد.»