در توئیت منتسب به سفارت چین آمریکا به عنوان فرشته مرگ معرفی شد

ناآرامی در هنگ کنگ
ناآرامی در هنگ کنگ   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

صفحه رسمی سفارت چین در فرانسه یکشنبه شب برای دقایقی توئیتی منتشر کرد که در آن ایالات متحده به طور ضمنی به برنامه ریزی برای کشتار در هنگ کنگ متهم شده بود.

سفارت چین در فرانسه ادعا کرد که توئیت منتشر شده در حساب رسمی این سفارتخانه درباره نقش آمریکا در ناآرامی های هنگ کنگ «جعلی» است.

صفحه رسمی سفارت چین در فرانسه یکشنبه شب برای دقایقی توئیتی منتشر کرد که در آن ایالت متحده به طور ضمنی به برنامه ریزی برای کشتار در هنگ کنگ متهم شده بود. در طرحی که در این توئیت منتشر شده بود فرشته مرگ که پرچم آمریکا را به تن داشت پس از عراق، لیبی، سوریه، اوکراین و ونزوئلا به سراغ هنگ کنگ رفته بود. 

مخالفان دولت چین در هنگ کنگ طی روزهای گذشته در اعتراض به تصمیم پکن برای تصویب و اجرای «قانون امنیت ملی» در منطقه نیمه خودمختار هنگ کنگ دست به تظاهرات زده اند. وزارت خارجه آمریکا نیز در واکنش به تصمیم دولت چین برای اجرای «قانون امنیت ملی» در هنگ کنگ تهدید کرده است که تحریم هایی را علیه پکن وضع خواهد کرد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سفارت چین در فرانسه در حالی مدعی است که توئیت منتسب به حساب رسمی این سفارتخانه «جعلی» است که یک گروه فعال در زمینه مقابله با انتشار تئوری توطئه در اینترنت اصالت توئیت منتشر شده را تائید کرده است. گروه ناظر بر توطئه گرایی و تئوری های توطئه تاکید کرده است که این توئیت یکشنبه شب از سوی سفارت چین در فرانسه منتشر شده بود اما به سرعت حذف شد. 

سفارت چین در مورد «جعلی» بودن توئیت منتشر شده توضیح بیشتری نداده است. هنوز مشخص نیست که این سفارتخانه با «جعلی» خواندن این توئیت از اساس به دنبال تکذیب انتشار آن است یا قصد دارد احتمال دسترسی هکرها به حساب رسمی سفارتخانه را مطرح کند.

حساب رسمی سفارت چین در فرانسه پیش از این نیز به انتشار «اخبار جعلی» و «فرضیه های مبتنی بر توطئه گرایی» متهم شده بود. لو شای، سفیر چین در فرانسه چند هفته پیش پس از انتشار متنی علیه رویکرد پاریس در قبال شیوع ویروس جدید کرونا به وزارت خارجه فرانسه احضار شده بود. لو شای بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ معاون شهردار ووهان، خاستگاه نوع جدید ویروس کرونا بود.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا