Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ارتش افغانستان به کماندوهای «جوخه مرگ» می‌نازد

واحد مرگ قول اردو (سپاه) ۲۰۹ شاهین
واحد مرگ قول اردو (سپاه) ۲۰۹ شاهین Copyright قول اردو (سپاه) ۲۰۹ شاهین
Copyright قول اردو (سپاه) ۲۰۹ شاهین
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قول اردو (سپاه) ۲۰۹ شاهین اعلام کرده است که «بیشترین تلفات تروریست‌ها در ولایت قندوز را مدیون قطعه جدید کماندو بنام قطعه مرگ هستیم.»

آگهی

ارتش افغانستان از نقش آفرینی واحد جدیدی از کماندوها موسوم به «جوخه مرگ» که آن را «قطعه مرگ» می نامد، در ولایت کندز (قندوز) خبر داد.

قول اردو (سپاه) ۲۰۹ شاهین در صفحه فیسبوک خود اعلام کرده است که «بیشترین تلفات تروریست ‌ها در ولایت قندوز را مدیون قطعه جدید کماندو بنام قطعه مرگ هستیم.» در ادامه مطلب منتشر شده از سوی قول اردو ۲۰۹ شاهین آمده است: «اکنون سخت ‌جان ‌ترین کماندوها برای آموزش بیشتر و استفاده از وسایل مرموز جدید به قطعه مرگ معرفی می‌شوند.»

قول اردوی ۲۰۹ شاهین همچنین ادعا کرده است که سربازان واحد مرگ در حالت عادی «۳۰ کیلوگرم بار» حمل می ‌کنند و از «ریسمان» بالا می ‌روند. بنا اعلام به قول اردوی ۲۰۹ شاهین اعضای واحد مرگ در حالت‌های ویژه می ‌توانند تا «۷۰ کیلوگرم» بار حمل کنند.

در ادامه مطلب منتشر شده در صفحه فیسبوک قول اردو ۲۰۹ شاهین آمده است که «از سه مرمی [گلوله] که سربازان قطعه مرگ [از فاصله ۵۰۰ متری] شلیک می ‌کنند دو مرمی باید به هدف بخورد. فقط یک مرمی شانس خطا دارند.»

در پایان این مطلب هم آمده است: «سربازان قطعه مرگ کسی را از میدان نبرد زنده نمی‌ گیرد چون هیچ کس زنده نیست تا دستگیر شود. [...] مرده بیچاره که دستگیر نمی‌شود.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

#قطعه_مرگ بیشترین تلفات تروریست‌ها در ولایت قندوز را مدیون قطعه جدید کماندو بنام «قطعه مرگ» هستیم. اکنون سخت‌جان‌ترین...

Publiée par ‎209 Shaheen Corps قول اردوی 209 شاهین‎ sur Vendredi 22 mai 2020

وزارت دفاع ملی افغانستان دو روز پیش اعلام کرده بود که شش نفر از نیروهای طالبان در حملات هوایی به دو ولسوالی «امام صاحب» و «دشت ارچی» در ولایت کندز (قندوز) کشته شده اند. مقامات افغانستان همچنین از تخریب «مقدار سلاح و مهمات و یک پایه مخابره دور برد» متعلق به گروه طالبان در این عملیات سخن گفته بودند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان نیز روز چهارشنبه در جلسه فوق ‌العاده با فرماندهان نظامی این کشور به «تهدیدات» طالبان در ولایت کندز (قندوز) اشاره کرده بود. رئیس جمهوری افغانستان در آن جلسه که با تماس ویدئویی برگزار شد از نهادهای امنیتی و دفاعی خواست که با «آمادگی و تدابیر لازم» از حملات طالبان جلوگیری کنند.

مقامات ارتش افغانستان روز سه شنبه از دفع حمله شدید گروه طالبان به شهر کندز (قندوز) سخن گفته بودند. بنا به اعلام ارتش افغانستان نبرد بین نیروهای امنیتی و طالبان چند ساعت ادامه پیدا کرده بود. ارتش افغانستان از کشته شدن ۴۰ عضو طالبان و زخمی شدن ۵۰ نفر دیگر خبر داده بود.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین ۱۶ سال پیش برای تامین امنیت و مقابله با حملات تروریستی در ۹ ولایت شمال و شمال شرق ایجاد شد. قول اردو (سپاه) ۲۰۹ شاهین سه سال پیش در ولایت بلخ هدف حمله ای مرگبار قرار گرفت. به گفته وزارت دفاع افغانستان در آن حمله بیش از صد نفر کشته و یا زخمی شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دست‌کم ۷ کشته در حمله با خودروی بمب گذاری شده در ولایت غزنی افغانستان

انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در شرق افغانستان؛ دست‌کم ۵ غیرنظامی کشته شدند

«موزه انتحاری» طالبان در افغانستان؛ مین مغناطیسی و بمب کنار جاده‌ای به جای اشیاء باستانی