معدن استراتژیک طلای روسیه با وجود کارگران مبتلا به کرونا کار می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Euronews
Euronews   -  Copyright  LUSA

تست کرونای صدها تن از کارگران و کارکنان مهمترین معدن طلای روسیه در سیبری مثبت شده است اما کار این معدن همچنان ادامه دارد.

شیوع ویروس کرونا در میان کارکنان معدن المپیادای روسیه چنان وسیع بوده که ارتش روسیه وارد کار شده و به دستور مستقیم ولادیمیر پوتین،‌ رئیس جمهوری این کشور، یک بیمارستان صحرایی ۱۰۰ تخت‌خوابی در نزدیکی این معدن احداث کرده است.

واحد‌هایی از ارتش و نیز تعدادی از کادر پزشکی این نهاد به محل معدن المپیادا گسیل شده‌اند. تاکنون ۸۸۶ تن از کل ۶۰۰۰ تن کارکنان این معدن به ویروس کرونا آلوده شده‌اند. معدن المپیادای روسیه اهمیتی استراتژیک برای این کشور دارد و بنابرین فعالیّتش بی‌چون‌و‌چرا ادامه پیدا کرده است.

شیوع کرونا در جمهوری داغستان

از سوی دیگر وضعیت بیمارستان‌ها در جمهوری داغستان روسیه نیز بحرانی است. از آنجا که تست کرونا در داغستان موجود نیست کارشناسان می‌گویند رقم رسمی ۳۵۰۰ مبتلا در این کشور کوچک از واقعیت فاصله دارد. این درحالی است که مقامات محلی اعلام کرده‌اند اخیرا ۷۰۰ مرگ در اثر «تنگی نفس» داشته‌اند.

گرچه روسیه پنجشنبهٔ گذشته رکورد مرگ ۱۳۵ تن در یک روز را در اثر بیماری کووید-۱۹ ثبت کرد اما شمار رسمی جان‌باختگان این بیماری در روسیه، به نسبت دیگر کشورها بسیار پایین است. تا کنون بیش از ۳۰۰ هزار نفر در روسیه به ویروس تازهٔ کرونا مبتلا شده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید