Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

قربانیان کرونا خواب را از چشمان گورکن قبرستانی در دهلی نو ربوده اند

Virus Outbreak India
Virus Outbreak India Copyright Manish Swarup/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Manish Swarup/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمیم کارگری که در قبرستان دهلی نو، کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در هند، کار می کند می گوید پس از دو دهه تجربه، خاکسپاری متفاوت و دردناک قربانیان ویروس کرونا خواب را از چشمانش ربوده است و اولین بار دچار مرگ هراسی شده است.

آگهی

شیوع ویروس کرونا در هند زندگی بسیاری را تحت تاثیرقرار داده است، از جمله شمیم یکی از کارگران قبرستانی در دهلی نو. او می گوید دو دهه است که در قبرستان، گورکنی و مراسم خاکسپاری را انجام می دهد اما داستان قربانیان ویروس کرونا، حکایت پیچیده‌ و دردناکی است که خواب و خوراک او را از وی ربوده است.

شمیم می گوید برای اولین بار «از مرگ خود هراسان است و شبها نمی تواند بخوابد وهمه اینها با وجود دو دهه ای است که در این قبرستان مشغول به کار است.» 

شمیم می گوید با این حال سعی می کند به خویشاوندان متوفی‌های کرونا به دروغ روحیه  و به آنها اطمینان بدهد که هیچ تماسی با بدن مردگان نمی گیرد. این کارگر قبرستان تاکید می کند که عدم تماس با قربانیان کووید-۱۹ کار آسانی نیست.

شمیم به خبرنگاران گفت که هربار یکساعت قبل از خاکسپاری یک قربانی کرونا، پس از این که خبر فوت و اجازه دفن در این قبرستان صادر می شود، استرس و نگرانی سراسر وجودش را فرامی گیرد. 

برای این گورکن دوری خانواده‌ها از جسد در هنگام وداع بسیار دردناک است. وی می گوید دردناک‌ترین زمان لحظه‌ای بود که برای خاکسپاری یک قربانی کووید-۱۹ تنها همسر و فرزند کوچک او حاضر بودند.

این کارگر قبرستان دهلی نو می گوید آمار قربانیانی که دولت هند به رسانه‌ها می دهند بی‌تردید سه برابرکمتر از آمار واقعی است.

دهلی نو کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در شبه قاره است.

نزدیک به یک ششم قربانیان کرونا در هند از دهلی نو، پایتخت کشور هستند. تاکنون در هند بیش از ۳ هزار نفر در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان باخته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گشت‌زنی واحد مخصوص پلیس زنان در دهلی نو با موتورهای صورتی

آلودگی رود در دهلی نو؛ هندوها در کف‌‌های سمی مراسم مذهبی برگزار کردند

دیوان عالی هند تصمیم دولت مودی برای لغو خودمختاری کشمیر را تائید کرد