Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مایک تایسون «افسانه‌ای» به رینگ بوکس باز می‌گردد

  مایک تایسون «افسانه‌ای» به رینگ بوکس باز می‌گردد
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تایسون خود را برای یک مسابقه چهار راندی آماده می‌کند که عواید آن قرار است برای کمک به بی خانمان‌ها و معتادان هزینه شود.

آگهی

مایک تایسون که با کسب عنوان قهرمانی در سن بیست سالگی لقب جوان‌ترین قهرمان سنگین وزن تاریخ مسابقات مشت زنی جهان را از آن خود کرده بود حالا در ۵۳ سالگی هوس کرده که بار دیگر پا به رینگ بگذارد.

دلیل بازگشت این قهرمان بزرگ جهان به رینگ مسابقات مشت زنی اما کسب افتخار دوباره یا انتقام گیری نیست. تایسون که پانزده سال پیش آخرین شکست تلخ خود را در مبارزه با کوین مک‌براید تجربه کرده بود حالا برای جبران این ناکامی و تبدیل شدن دوباره به بهترین سنگین‌ وزن جهان به روی رینگ نمی‌آید.

بازگشت مجدد تایسون به رینگ مشت زنی به صورت نمادین و نمایشی و در جریان یک مسابقه خیریه رقم خواهد خورد.

تایسون خود را برای یک مسابقه چهار راندی آماده می‌کند که عواید آن قرار است برای کمک به بی خانمان‌ها و معتادان هزینه شود.

قهرمان پیشین جهان که هنوز از او به عنوان یکی از اسطوره‌ها و شاخص‌ترین سنگین وزن‌های تاریخ بوکس جهان یاد می‌کنند با انتشار ویدویی به روی شبکه اجتماعی اینستاگرام حتی تمرین‌های آماده‌ سازی خود را نیز به تصویر کشیده تا نشان دهد برای بازگشت عزمی جدی دارد.

تایسون در تمرینی که ویدئوی آن را منتشر کرد هم هولناک ظاهر شده و حریف تمرینی خود را زیر رگباری از ضربات سریع و غافلگیرکننده قرار می‌دهد.

نمایش مایک تایسون در تمرین‌های آمادگی که تصاویرش از طریق شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بسیاری از علاقمندان وی و نیز برخی ورزشکاران صاحب نام رشته های رزمی را غافلگیر کرده است.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که جوان‌ترین قهرمان سنگین وزن تاریخ مسابقات مشت زنی جهان یک اعجوبه بی تکرار است. او در نوزده نبرد نخست خود در مسابقات حرفه‌ای بوکس، به نحوی حریفان را ناک‌اوت کرد که دوازده مورد از این پیروزی‌های قاطع در راند نخست مبارزه بدست آمده بود.

«بدترین مرد سیاره»، «کید دینامیت» و «مایک آهنین» لقب این اسطوره مشت زنی جهان است که پیش از قهرمانی بلامنازع جهان به عنوان نخستین بوکسور سنگین وزن، صاحب کمربندهای قهرمانی «دبلیو.بی.ای»، «دبلیو.بی‌.سی» و «آی‌بی‌اف» شده بود.

مایک تایسون بازی در نمایش‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی را تجربه کرده و دوران سیاهی را نیز به دلیل تجاوز و مجازات حبس ناشی از آن در کارنامه خود به ثبت رسانده است. او سال ۱۹۹۵ پس از تحمل نیمی از مجازات شش ساله خود از زندان آزاد شد و اعلام کرد که با مطالعه آثار مالکوم ایکس و کتاب‌های کمونیستی متحول شده است.

مایک تایسون بعدها از مسلمان شدن خود خبر داد و نام اسلامی ملک عبدالعزیز را برای خود برگزید.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بوکس سنگین‌وزن جهان؛ تایسون فیوری با شکست دیلیان وایت از کمربند قهرمانی خود دفاع کرد

آیا سؤالی از مایک تایسون دارید؟

قطر، گامی کلیدی برای هنرهای رزمی ترکیبی در خاورمیانه