Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

طرح جمهوریخواهان در سنای آمریکا برای تحریم چین بر سر شیوع کرونا

طرح جمهوریخواهان در سنای آمریکا برای تحریم چین بر سر شیوع کرونا
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در طرح پیشنهادی جمهوریخواهان همچنین پیش بینی شده است که رئیس جمهوری آمریکا باید از تعطیلی «بازارهای پرخطر» در چین و همچنین آزادی آن دسته از مخالفان دولت محلی هنگ کنگ که پس از شیوع ویروس جدید کرونا بازداشت شدند اطمینان حاصل کند.

آگهی

گروهی از اعضای جمهوریخواه مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه طرحی را ارائه کردند که براساس آن رئیس جمهوری این کشور امکان وضع تحریم علیه چین در صورت عدم پاسخگویی پکن در مورد شیوع ویروس جدید کرونا را خواهد داشت.

این طرح که «قانون پاسخگویی برای کووید ۱۹» نام دارد به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده ۶۰ روز فرصت می دهد که به کنگره اطمینان دهد تا چین «توضیحات کامل» در مورد شیوع ویروس جدید کرونا را ارائه کرده است.

سناتورهای جمهوریخواه به طور خاص خواستار همکاری چین با تمام تحقیق هایی شده اند که آمریکا یا متحدانش یا نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله سازمان جهانی بهداشت در مورد شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» انجام خواهند داد. جیم اینهاف، سناتور جمهوریخواه ایالت اوکلاهوما که یکی از طراحان این طرح است در مورد هدف از ارائه آن گفت: «حزب کمونیست چین باید برای نقش مصیبت باری که در همه گیری [کرونا] در سطح جهان داشته است حساب پس بدهد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP
جیم اینهاف، سناتور جمهوریخواه ایالت اوکلاهوما در کنار دونالد ترامپAP

او افزود: «فریب کاری های چین در مورد منشاء ویروس باعث شد تا عده ای جانشان را از دست بدهند. جهان نیز زمان ارزشمندی را از دست داد.»

در طرح پیشنهادی جمهوریخواهان همچنین پیش بینی شده است که رئیس جمهوری آمریکا باید از تعطیلی «بازارهای پرخطر» در چین و همچنین آزادی آن دسته از مخالفان دولت محلی هنگ کنگ که پس از شیوع ویروس جدید کرونا بازداشت شدند اطمینان حاصل کند. طراحان این طرح به دونالد ترامپ این اختیار را داده اند تا پس از ۶۰ روز و در صورت عدم تحقق خواسته های مطرح شده تحریم هایی را علیه پکن وضع کند.

مصادره اموال، ممنوعیت ورود اشخاص و لغو ویزاهای ورود به آمریکا از جمله این تحریم ها خواهد بود. دولت ایالات متحده همچنین این اختیار را خواهد داشت تا دسترسی شرکت ها و بانک های چینی به بازار آمریکا را محدود کند.

لیدنسی گراهم، سناتور بانفوذ و نزدیک به دونالد ترامپ نیز از جمله طراحان «قانون پاسخگویی برای کووید ۱۹» علیه چین است. رئیس جمهوری آمریکا و مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور از آزمایشگاه ویروس شناسی شهر ووهان در چین به عنوان منشاء احتمالی شیوع ویروس جدید کرونا یاد کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

داماد ترامپ به احتمال تعویق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دامن زد

هشدار اندیشکده چینی: باید برای جنگ مستقیم با آمریکا آماده شویم

برگزاری تجمعات اعتراضی در آمریکا در پی ورود بنیامین نتانیاهو به واشنگتن