داعش مسئولیت حمله انتحاری به مراسم تشییع در افغانستان را بر عهده گرفت

داعش مسئولیت حمله انتحاری به مراسم تشییع در افغانستان را بر عهده گرفت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه دولت اسلامی، داعش، مسئولیت حمله به یک مراسم تشییع در افغانستان را برعهده گرفت. در این حمله که پیش از ظهر امروز در ولایت ننگرهار این کشور روی داد، دستکم ۲۴ کشته و بیش از ۶۸ نفر مجروح برجای گذاشت.

آگهی

گروه دولت اسلامی، داعش، مسئولیت حمله انتحاری پیش از ظهر امروز ۱۲ مه (۲۳ اردیبهشت) به یک مراسم تشییع در افغانستان را برعهده گرفت. این حمله که در ولایت ننگرهار این کشور روی داد، دستکم ۲۴ کشته و بیش از ۶۸ نفر مجروح برجای گذاشت.

در بیانیه منتشره توسط این گروه آمده است که یک عضو این تشکیلات به نام عبدالله الانصاری کمربند انفجاری خود را در میان حاضران در مراسم منفجر کرده است.

شیخ اکرام فرمانده پلیس محلی بود که شامگاه دوشنبه در اثر حمله قلبی درگذشت و در تشییع جنازه او برخی مقامات دولتی و یک نماینده مجلس نیز حضور داشتند. گفته می شود حضرت علی، نماینده مجلس افغانستان، از این حمله جان سالم بدربرده است.

پیشتر طالبان هرگونه ارتباط با این حمله را رد کرده بود.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان، حملات امروز را «حملات جنایت‌کارانه تروریستی» خوانده و آن‌ها را شدیدا محکوم کرده است.

**حمله به بیمارستان پزشکان بدون مرز در کابل
**

در همین روز و در جریان حمله افراد مسلح به بیمارستان پزشکان بدون مرز کابل در روز ۱۲ مه (۲۳ اردیبهشت)، دست‌کم ۱۴ تن شامل دو نوزاد کشته و ۱۶ تن دیگر نیز مجروح شدند.

سخنگوی وزارت داخله افغانستان با اعلام این مطلب گفته است شماری از پرستاران و مادران وضع حمل کرده نیز در میان قربانیان هستند.

وزارت داخله افغانستان می‌گوید سه فرد مهاجم در حدود ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی وارد ساختمان بیمارستان، واقع در منطقه امنیتی کابل، شدند.

بنابه گفته این مقامات، دستکم یکصد نفر شامل نوزادان و همچنین سه فرد خارجی از محل نجات داده شدند و درگیری میان ماموران امنیتی و مهاجمان پس از ۵ ساعت با کشته شدن هر سه فرد مسلح پایان یافته است.

بیمارستان پزشکان بدون مرز در منطقه «دشت برچی» منطقه شیعه‌نشین هزاره در غرب کابل قرار دارد. این ناحیه پیشتر توسط گروه دولت اسلامی، داعش، مورد حمله قرار گرفته بود.

تا کنون گروهی مسئولیت حمله را نپذیرفته است و طالبان نیز اعلام کرده است که ارتباطی با این حمله مسلحانه ندارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استفاده از موتورسیکلت در کابل ممنوع می‌شود

حمله خونین به مراسم یادبود عبدالعلی مزاری در کابل؛ داعش مسئولیت را پذیرفت

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟