Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ابراز نگرانی جاستین ترودو از بازگشایی مدارس در استان کبک و شیوع کرونا

ابراز نگرانی جاستین ترودو از بازگشایی مدارس در استان کبک و شیوع کرونا
Copyright Frank Augstein/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Frank Augstein/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر کانادا می‌گوید هرنوع شتاب‌زدگی در بازگشایی زودهنگام کسب و کارها می‌تواند باعث شدت بخشیدن به روند شیوع ویروس کرونا در این کشور شود.

آگهی

نخست وزیر کانادا هشدار داد تعجیل در بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی می‌تواند موجب شکل‌گیری موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا شود.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا شنبه ۹ مه در یک نشست مطبوعاتی تاکید کرد با توجه به پتانسیل بالای شیوع ویروس کرونا، هرگونه بازگشایی مجدد فعالیت‌های اقتصادی باید مرحله‌ای و به صورت تدریجی صورت گیرد.

او همچنین تاکید کرد نگران آن‌چیزی است که در استان کبک می‌گذرد. «من به عنوان نخست وزیر کانادا نگران تمام شهرهای این کشور هستم. از کبک گرفته تا اتاوا. از سواحل شرقی گرفته تا سواحل غربی. طبیعی است که درباره گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور نگران باشم.»

آقای ترودو همچنین با اشاره به اینکه مشکلات موجود برای مردم این کشور را در دوران قرنطینه درک می‌کند افزود: «هرنوع عجله و شتاب در پایان دادن به این محدودیت‌ها می‌تواند موجب خانه نشین شدن شهروندان کانادایی تا پایان تابستان شود.»

این اظهارات آقای ترودو در واکنش به تصمیمات مقامات محلی استان کبک این کشور طرح شده است. مسئولان این استان اعلام کردند به زودی روند بازگشایی مدارس را آغاز می‌کنند. این در حالیست که بیشترین میزان شیوع ویروس کرونا در کل کانادا متعلق به همین استان است.

ابتدا قرار بود مدارس در مونتریال بزرگترین شهر استان کبک از ۱۱ مه بازگشایی شود اما بعد از انتقادات شدید در سراسر کشور، فرانسوا لاگو، نخست وزیر استان کبک پذیرفت که این بازگشایی را به ۲۵ ماه مه به تعویق بیندازد.

تا کنون بیش از ۱۸ هزار نفر در این استان به ویروس کرونا مبتلا شده و حدود ۱۸۰۰ نفر نیز در همین منطقه جان خود را از دست داده‌اند.

آقای ترودو با ابراز نگرانی در خصوص آنچه در کبک می‌گذرد افزود: «من می‌دانم که ماندن در خانه تا چه اندازه برای مردم سخت است اما باید به نحوی اوضاع را مدیریت کنیم که نسبت به سلامتی مردم اطمینان حاصل کنیم.»

تاکنون بیش از ۶۷ هزار نفر در سراسر این کشور به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. از این تعداد حدود ۴ هزار و ۷۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محققان بلژیکی و آمریکایی امیدوارند لاما «قهرمان» مقابله با ویروس کرونا شود

کانادا سپاه پاسداران را سازمان تروریستی اعلام کرد

جاستین ترودو و مشکلی مانند بایدن؛ ترامپِ کانادا چگونه کار را برای نخست وزیر دشوار کرده است؟