Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اسکار قوانین خود را به‌طور موقت به‌خاطر شیوع کرونا تغییر داد

شیوع کرونا باعث شد تا اسکار قوانینش را تغییر دهد
شیوع کرونا باعث شد تا اسکار قوانینش را تغییر دهد Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم‌هایی که این روزها به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و اعمال قرنطینه در بسیاری از کشورها از طریق شبکه های پخش دیجیتال و اینترنت منتشر می‌شوند می‌توانند با شرایط خاص در دوره آینده رقابت‌های اسکار به طور استثنا حضور داشته باشند.

آگهی

فیلم‌هایی که این روزها به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و اعمال قرنطینه در بسیاری از کشورها از طریق شبکه های پخش دیجیتال و از روی اینترنت در دسترس مخاطبان قرار می گیرند می‌توانند با شرایط خاص در دوره آینده رقابت‌های اسکار به طور استثنا حضور داشته باشند.

این خبر را روز گذشته آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا (اسکار) اعلام کرد و گفت برخی از قوانین خود را به‌خاطر شیوع ویروس کرونا تنها برای نود و سومین دوره جایزه اسکار تغییر می‌دهد. مراسم اسکار این دوره قرار است در تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (۱۰ اسفند ۱۳۹۹) برگزار شود.

طبق قوانین فعلی، هر فیلم برای حضور در رقابت اسکار باید دست‌کم هفت روز در سینماهای تجاری لس‌آنجلس به روی پرده رود. اما سینماهای کالیفرنیا از اواسط ماه مارس به‌طور کامل تعطیل شدند و هنوز تاریخی برای بازگشایی آن‌ها اعلام نشده است.

فیلم‌هایی که برنامه نمایش روی پرده‌ سینماها را داشتند اما ابتدا در شبکه‌های دیجیتال منتشر شده‌اند، می‌توانند در بخش‌های اصلی جایزه اسکار حضور داشته باشند.
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تا اطلاع ثانوی و تنها برای دوره نود و سوم جوایز اسکار، فیلم‌هایی که برنامه نمایش روی پرده‌ سینماها را داشتند اما ابتدا در شبکه‌های دیجیتال پخش آنلاین منتشر شده‌اند، می‌توانند در بخش‌های اصلی جایزه اسکار حضور داشته باشند.»

این بحث چندسالی درباره فیلم‌های تولید شده توسط شبکه‌های دیجیتال پخش فیلم مطرح است به طور مثال فیلم روما اثر آلفونسو کوارون که با سرمایه‌‌گذاری نت‌فلیکس ساخته شده است برای اینکه در رقابت‌های اسکار شرکت می‌کرد باید ابتدا در سینماها به نمایش در می‌آمد موضوعی که خوشایند نت‌فلیکس نبود.

آکادمی اسکار همچنان تاکید دارد که از نمایش «جادوی سینما» در سالن‌های سینما دفاع می‌کند اما نیاز به تغییرات استثنایی موقت در آیین‌نامه‌ها به‌دلیل شیوع ویروس جدید کرونا وجود دارد.

پس از بازگشایی سینماها، آکادمی اسکار تاریخ جدیدی را برای بازگشت قوانین به روال عادی اعلام می‌کند اما فیلم‌های نمایش داده شده در شهرهای بزرگ دیگر غیر از لس‌آنجلس نیز می‌توانند برای حضور در اسکار واجد شرایط شوند.

همچنین آکادمی اسکار اعلام کرد که تعداد جوایز اسکار نیز کم می‌شود و جایزه میکس صدا و تدوین صدا در قالب یک اسکار اهدا می‌شود. با این تصمیم تعداد جوایز اسکار به ۲۵ جایزه کاهش می‌یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانستنی‌ها؛ یک فیلم چگونه برنده اسکار می‌شود؟

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟