Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جو بایدن از مردم آمریکا خواست سفیدکننده ننوشند

جو بایدن از مردم آمریکا خواست سفیدکننده ننوشند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«نمی‌توانم باور کنم که باید به شما بگویم لطفا مواد سفیدکننده ننوشید.»

آگهی

جو بایدن، از نامزدهای رقابت مقدماتی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از مردم این کشور خواست مواد شوینده و سفیدکننده ننوشند.

بعد از اظهارات مناقشه برانگیز رئيس جمهوری آمریکا در خصوص تزریق مواد ضد عفونی کننده، جو بایدن در حساب توییتری خود نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

آقای بایدن در توییتر خود نوشت: «نمی‌توانم باور کنم که باید به شما بگویم لطفا مواد سفیدکننده ننوشید.»

رئيس جمهوری آمریکا عصر پنجشنبه در یک کنفرانسدر خصوص شیوه‌های مبارزه با کرونا گفته بود: «ضد‌عفونی‌کننده‌ای را دیده‌ام که ظرف یک دقیقه کار ویروس کرونا را می‌سازد. حالا آیا راهی دارد که بشود مثلا همین را تزریق کرد، مثل تمیزکاری؟» وی افزود: «این ویروس می‌رود داخل ریه، تعدادش در ریه فوق‌العاده زیاد می‌شود، پس امتحان کردن این کار جالب است.»

بعد از جنجال‌های فراوان پیرامون این موضوع و انتقادات متخصصان پزشکی از اظهار نظر غیر کارشناسی رئيس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ روز جمعه در یک کنفرانس خبری حرف‌های پیشین خود را اصلاح کرد و گفت: «حرف‌هایم درباره تزریق مواد ضد عفونی به بدن شوخی بود.»

پس از آن جو بایدن در یک توییت دیگر خطاب به ترامپ نوشت: «سلامت مردم آمریکا شوخی نیست آقای رئيس جمهور.»

دونالد ترامپ پیش از این نیز توصیه‌های پزشکی از این دست کرده بود و آخرین مورد آن «مهم» خواندن داروی هیدروکسی کلوروکین برای درمان کرونا بود، که مقامات پزشکی آمریکا علیه آن توصیه نیز هشدار دادند.

این اظهارت در حالی طرح می‌شود که کرونا با سرعت زیادی در ایالات متحده در حال پیشرفت است و تا کنون بیش از ۷۹۲ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده و از تعداد ۲۹ هزار ۳۸۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در عین حال برخی از شهرداران و فرمانداران ایالت‌ها و شهرهایی که جمهوری‌خواهان در آنجا در قدرت هستند، از ایده پایان دادن به قرنطینه و بازگشت شهر به وضعیت عادی دفاع کرده‌اند. در آخرین نمونه خانم کارولین گودمن، شهردار لاس وگاس خواستار بازشدن کازینو‌ها در این شهر شده است. موضعی که انتقادات بسیاری را در سراسر آمریکا به همراه داشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود