Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دولت فرانسه با بسته ۷ میلیارد یورویی به کمک «ایر فرانس» شتافت

دولت فرانسه با بسته ۷ میلیارد یورویی به کمک «ایر فرانس» شتافت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته وزیر اقتصاد فرانسه شرط اختصاص وام هفت میلیارد یورویی به «ایر فرانس» پذیرش خواسته های زیست محیطی دولت بوده است.

آگهی

دولت فرانسه به شرکت هواپیمایی «ایر فرانس» که به دلیل تبعات اقتصادی شیوع ویروس جدید کرونا با بحران مالی روبرو است هفت میلیارد یورو وام می دهد.

برنو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه جمعه شب اعلام کرد که دولت این کشور تصمیم گرفته است مستقیما سه میلیارد یورو وام در اختیار شرکت «ایر فرانس» بگذارد. به گفته وی دولت فرانسه ضامن اهدای وام بانکی چهار میلیارد یورویی دیگر به «ایر فرانس» نیز خواهد بود.

وزیر اقتصاد فرانسه که پیش از این احتمال «ملی کردن» شرکت هواپیمایی را مطرح کرده بود جمعه شب تاکید کرد که این موضوع فعلا در دستور کار قرار ندارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP

برنو لومر کمک مالی دولت به شرکت هواپیمایی «ایر فرانس» را «تاریخی» دانست. او تاکید کرد که فرانسه باید «شرکت ملی» خود را حفظ کند.

به گفته وزیر اقتصاد دولت فرانسه شرط اختصاص وام هفت میلیارد یورویی به «ایر فرانس» پذیرش خواسته های زیست محیطی دولت بوده است. برنو لومر به مالیات دهندگان فرانسوی وعده داد که این کمپانی به شرکتی تبدیل خواهد شد که در زمینه رعایت معیارهای محافظت از محیط زیست رتبه اول را در میان شرکت هایی هواپیمایی جهان خواهد داشت.

از سوی دیگر دولت هلند نیز جمعه شب اعلام کرد که بین دو تا چهار میلیارد یورو به شرکت هواپیمایی «کی ال ام» (KLM) کمک مالی خواهد کرد. شرکت های هواپیمایی «ایر فرانس» و «کی ال ام» پس از ادغام در سال ۲۰۰۴ گروه «ایرفرانس-کی ال ام» را تشکیل دادند.

بن اسمیت، مدیر اجرایی گروه «ایر فرانس-کی ال ام» ضمن استقبال از کمک دولت فرانسه، آن را نشانه «اعتماد» به این مجموعه دانست.

محدودیت های اعمال شده به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا فعالیت اکثر شرکت هواپیمایی در سراسر جهان را مختل کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نمایی هوایی از خیابانهای خالی شهر لیون فرانسه در روزهای کرونایی

یاتا: خسارت ۱۰۰ میلیون دلاری کرونا بر صنعت هواپیمایی خاورمیانه و آفریقا

نظرسنجی انتخابات پارلمانی زودهنگام در فرانسه: راست افراطی پیشتاز است