پارلمان اروپا بین نیازمندان غذا توزیع می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پارلمان اروپا بین نیازمندان غذا توزیع می‌کند
Copyright  پارلمان اروپا

پارلمان اروپا در نظر دارد در راستای ارائه کمک و تسهیل شرایط بحرانی ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ از هفته آینده روزانه پانصد وعده غذایی در استراسبورگ بین نیازمندان توزیع کند.

استراسبورگ شهری در شمال شرق فرانسه است که مقر پارلمان اروپا در آن واقع شده است. این شهر و مناطق اطراف آن از جمله بخش‌هایی از خاک فرانسه هستند که بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رسانده‌‌‌اند.

نمایندگان دولت فرانسه و پارلمان اروپا روز چهارشنبه در جریان یک کنفرانس خبری مشترک که به صورت ویدیویی برگزار می‌شد، اعلام کردند خانواده‌های تک سرپرست و جوانان در اولویت طرح کمک‌رسانی غذایی ما هستند که با مشارکت صلیب سرخ تا پایان ماه ژوئیه ادامه خواهد داشت.

در این کنفرانس خبری تصریح شد که روزانه ۵۰۰ وعده غذایی که توسط یک شرکت طرف قرارداد پارلمان اروپا (یورست Eurest) تدارک دیده می‌شود بین افراد نیازمند و به خصوص در اماکنی که در آنها «زندگی جمعی» جریان دارد،‌ توزیع خواهد شد.

گفتنی است که پارلمان اروپا پیش‌تر نیز اعلام کرده بود که در غیبت فیزیکی نمایندگان و کارمندان و با توجه به تعطیل بودن فعالیت‌های جاری در این نهاد بین‌المللی، برخی از فضاها در ساختمان‌های پارلمان را در اختیار بی‌خانمان‌ها و بیماران، عموما مبتلایان به کووید-۱۹ که دوران نقاهت خود را باید در قرنطینه بگذرانند، قرار می‌دهد.

دیوید ساسولی، رئیس ایتالیایی پارلمان اروپا گفته بود که در دیگر مقر پارلمان در بروکسل، دو بخش جداگانه برای بی‌خانمان‌ها و نیز برای کسانی که از بیمارستان خارج می‌شوند اما هنوز نمی توانند به خانه بازگردند،‌ دایر خواهد شد.

پدرو سیلوا پریه‌را،‌ نایب رئیس پارلمان اروپا که مدیریت ساختمان‌های این نهاد را برعهده دارد روز چهارشنبه با تایید طرح‌های در دست اقدام برای کمک به نیازمندان و زیان‌دیدگان از شیوع ویروس کرونا و تاکید بر لزوم انجام اقدام قاطع و سریع حمایتی از سوی اروپا، تاکید کرد که پارلمان در اوج بحران سلامت کنونی باید بیش از گذشته «پارلمان مردم» و درکنار آنها باشد.

ساختمان پارلمان اروپا در استراسبورگ همچنین برای انجام تست کرونا از شهروندان این منطقه آماده شده است. مقر این نهاد بین‌المللی قرار است از ماه مه به صورت نظام‌مند میزبان یک مرکز تست و انجام آزمایش‌های تشخیص ویروس کرونا باشد.

یک متخصص علوم پزشکی و بیماری‌های عفونی در منطقه شرق فرانسه نیز در جریان این کنفرانس خبری اعلام کرد که شرایط و امکانات لازم برای ایجاد یک مرکز تست‌گیری و انجام آزمایش در مقر پارلمان اروپا فراهم شده و از اوایل ماه مه این مرکز شروع به فعالیت خواهد کرد.

او در ادامه تاکید کرد که با تاسیس این مرز ظرفیت انجام روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ تست تشخیص بیماری فراهم خواهد شد.

در حالی که بسیاری از جلسات پارلمان اروپا در بروکسل انجام می‌شود، مقر این پارلمان که در معاهدات اتحادیه اروپا به آن اشاره شده، در استراسبورگ است. نمایندگان مجلس برای جلسات عمومی خود، یک هفته در هر ماه در این مکان با یکدیگر ملاقات می‌کنند.

این نشست‌ها طی ماه‌های مارس و آوریل به دلیل همه گیر شدن بیماری کووید ۱۹ به ویژه شیوع گسترده ویروس کرونا در منطقه آلزاس فرانسه، در استراسبورگ برگزار نشد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید