Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شیلی به کسانی که از کرونا خلاص می‌شوند گواهینامه مصونیت می‌دهد

AP Week in Pictures - Latin America & Caribbean
AP Week in Pictures - Latin America & Caribbean Copyright Esteban Felix/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Esteban Felix/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت شیلی قصد دارد با این اقدام، از این افراد برای کمک به جامعه استفاده کند.

آگهی

شیلی نخستین کشوری است که می‌خواهد برای کسانی که از کرونا رهایی یافته‌اند گواهینامه ایمنی و مصونیت صادر کند.

وزارت بهداشت شیلی می‌گوید کسانی که توانسته‌اند ویروس کرونا را شکست دهند این سند را دریافت می‌کنند تا بتوانند بار دیگر به کار و زندگی عادی بازگردند. دارندگان این گذرنامه همچنین از مقررات قرنطینه‌ای و محدودیت‌های لازم معاف خواهند بود.

دولت شیلی می‌گوید افراد می‌توانند درخواست انجام آزمایش بدهند و در صورتی که نشانه‌ای از ابتلا به کووید-۱۹ در آنها مشاهده نشود، این گواهینامه را دریافت می‌کنند.

پائولا دازا ، معاون وزیر بهداشت شیلی می‌گوید در حال حاضر بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ نفر واجد شرایط دریافت این کارت مصونیت هستند.

تاکنون بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا در شیلی به ثبت رسیده است. از این تعداد ۱۳۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۴ هزار ۶۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

شیلی قصد دارد امکانات گسترده‌ای را برای انجام تست‌های کروناسنجی در سراسر کشور فراهم آورد. خایمه مانیالیچ وزیر بهداشت شیلی در این خصوص می‌گوید: «افرادی که این گواهینامه را دریافت می‌کنند دقیقا کسانی‌اند که می‌توانند به جامعه کمک کنند. چرا که آنها سالم هستند و خطری برای دیگر افراد ایجاد نمی‌کنند.»

این در حالیست که تردیدهای جدی در خصوص ایمنی طولانی مدت در مقابل ویروس کرونا وجود دارد.

پیشتر در کره جنوبی ۱۴۱ مورد ابتلا به کرونا در افرادی گزارش شد که تصور می‌شد بهبود یافته‌اند.

کریستوبال کوادرادو، مسئول بخش بهداشت اتحادیه پزشکی شیلی با ابراز نگرانی از عواقب این تصمیم، از دولت خواسته است پیش از اجرایی کردن این برنامه، آن‌را مجددا مورد ارزیابی قرار دهد. او می‌گوید: «تردیدهای جدی در خصوص ایمنی بلندمدت در مقابل ویروس کرونا وجود دارد و دولت این تصمیم را بدون انجام هرگونه مشورت با انجمن ایمونولوژی اتخاذ کرده است و متاسفانه اجرای آن می‌تواند عواقب خطرناکی را در پی داشته باشد.»

این برنامه قرار بود از دوشنبه هفته قبل آغاز شد اما برای بررسی‌های بیشتر به هفته بعد موکول شد.

بر اساس اعلام دانشگاه جان هاپکینز، شیلی بیش از هر کشور دیگری در آمریکای لاتین در بین بین شهروندانش آزمایش کرونا انجام داده است. به همین دلیل از میان بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفری که در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند، تنها ۱۳۹ نفر زندگی خود را از دست داده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویروس کرونا به جنوبگان رسید

شیوع ویروس کرونا؛ شمار مبتلایان در جهان به دو و نیم میلیون نفر رسید

سرانجام شگفتی بی‌نظیر مهندسی بنام «فلیپ»؛ کشتی که عمود بر آب می‌شد اما هیچوقت غرق نمی‌شد