Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پناهجویان بدنبال مرگ یک زن کمپ ویال یونان را به آتش کشیدند

Greece Migrants
Greece Migrants Copyright Michael Varaklas/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Michael Varaklas/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از آنکه تست کرونای این زن منفی اعلام شد، دوباره به جمع پناهجویان بازگشت اما پس از گذشت مدت کوتاهی، جان خود را از دست داد.

آگهی

کمپ ویال، یکی از بزگترین کمپ‌های پناهجویان در جزیره خیوس یونان دستخوش تنش و درگیری‌هایی است که از روز ۱۸ آوریل شروع شده است. همزمان آتش سوزی نیز در این کمپ روی داد. 

 نیروهای پلیس یونان روز یکشنبه ۱۹ آوریل سه نفر را به جرم درگیری با یکدیگر دستگیر کردند. در این درگیری‌ها و آتش‌سوزی، دست‌کم دو خودرو، یک سالن غذاخوری و چندین چادر پناهجویان در حریق آتش سوختند.

درگیری‌ها و تنش پس از آن بالا گرفت که یک زن ۴۷ ساله عراقی پس از آن که چند روز تب کرد، جان باخت. حالا پناهجویان نگرانند ویروس کرونا در این کمپ شیوع پیدا کند. گفته می‌شود، در بیمارستان تست کرونای این زن منفی اعلام شد اما او بعد از بازگشت به کمپ جان خود را از دست داد.

این زن عراقی روز ۱۶ آوریل به دلیل بروز تب به بیمارستان منتقل شد اما پس از گذشت دو روز با اعلام اینکه تست کرونای او منفی بوده است، به کمپ بازگشت.

کمپ ویال، به دلیل پاندمی یا همه‌گیری جهانی ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه قرار دارد. در این اردوگاه پناهجویی، حدود ۵ هزار نفر زندگی می‌کنند، این در حالیست که این مکان برای حداکثر یک هزار نفر ساخته و تجهیز شده است.

با شیوع جهانی بیماری کووید-۱۹، نگرانی‌ها در خصوص احتمال گسترش ویروس کرونا در میان کمپ‌های پناهجویی در سراسر جهان بالا گرفته است. 

 کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابتلای پناهجویان به ویروس‌کرونا در یونان؛ یکی از اردوگاه‌ها قرنطینه شد

روایت تکان‌دهنده مهاجران از فاجعه غرق شدن لنج؛ «تلاش نافرجام گارد ساحلی یونان حادثه را رقم زد»

غرق شدن قایق مهاجران در دریای مدیترانه؛ دوازده نفر از بازماندگان پاکستانی‌اند