Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پروفسور یزدان‌پناه مسئول ایرانی‌تبار مقابله با کرونا در فرانسه به ویروس مبتلا شد

پروفسور یزدان‌پناه مسئول ایرانی‌تبار مقابله با کرونا در فرانسه به ویروس مبتلا شد
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لیبراسیون می‌نویسد: حس غریبی است که در روز پایانی هفته پروفسور یزدان یزدان پناه را که همیشه خندان بود و صدای رسایی داشت این بار با لحنی لرزان و نفس زنان ببینی.

آگهی

متخصص ایرانی تبار و عضو شورای علمی فرانسه که سال‌هاست مسئولیت تحقیق در باره بیماری‌های ویروسی در این کشور بر عهده دارد دوران نقاهت ناشی از ابتلا به کرونا را می‌گذراند.

پروفسور یزدان یزدان‌پناه، مسئول بالینی-درمانی و تحقیقاتی ویروس کرونا در فرانسه و رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان «بی‌شا» پاریس که از او اعضای مورد اعتماد امانوئل ماکرون در شورای علمی فرانسه نام برده می‌شود به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان بستری است.

روزنامه لیبراسیون با انتشار مطلبی در این خصوص از او به عنوان مسئول تحقیقات راهبردی برای مقابله با ویروس کرونا در فرانسه یاد کرده و نوشته است که وی در بخش تحت مدیریت خود در بیمارستان بیشا بستری است.

در گزارش لیبراسیون آمده است: حس غریبی است که در روز پایانی هفته پروفسور یزدان یزدان پناه را که همیشه خندان بود و صدای رسایی داشت این بار با لحنی لرزان و نفس زنان ببینی که می گوید: «خوبم، خیلی بهترم. حالا فقط به یک لیتر اکسیژن نیاز دارم. لحظات دشواری را پشت سر گذاشتم اما امیدوارند هفته آینده از بیمارستان مرخص شوم.»

او در باره اینکه در بخش تحت مدیریت خودش بستری است، می گوید: «برای اینکار تردید داشتم، نمی خواستم افراد را به زحمت اندازم اما اینجا احساس می‌کنم در خانه خودم هستم. نیاز به کمی ابراز محبت و عشق داشتم و مطمئن بودم که اینجا پیدا می‌کنم.»

پرفسور یزدان پناه ۵۵ سال دارد و متولد شیراز است. او بیش از ۳۰ سال است که تحقیقات به روی انواع ویروس‌ها و بیماری‌های عفونی در فرانسه را هدایت می‌کند. این متخصص ایرانی تبار که در فرانسه او را پرفسور یزدان صدا می‌کنند حدود هفت سال پیش نخستین بیمار مبتلا به «سارس» در فرانسه را در بیمارستان دانشگاهی شهر لیل معاینه کرده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درس‌های کرونا با کاوه مدنی؛ با «باخت استراتژیک» باید سراغ کرونا رفت

هزاران زن در سرتاسر فرانسه علیه اوج‌گیری جریان راست افراطی به خیابان‌ها آمدند

شورش‌‌های مرگبار کالدونیای نو؛ رهبر جدایی‌خواهان بازداشت و به سرزمین اصلی فرانسه منتقل شد