نخستین کاری که فرانسوی‌ها پس از قرنطینه انجام خواهند داد، چیست؟

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نخستین کاری که فرانسوی‌ها پس از قرنطینه انجام خواهند داد، چیست؟
کپی رایت  عکس از آسوشیتدپرس

نتایج نظرسنجی انجام شده از یک نمونه هزار نفری نشان می‌دهد که رفتن به رستوران و کافه گزینه نخست فرانسوی‌ها پس از پایان دوره قرنطینه در این کشور است.

۷۹.۲ درصد از فرانسوی‌های شرکت کننده در یک نظرسنجی، اعلام کردند که به محض پایان دوره قرنطینه در گام نخست با دوستان، همکاران یا اعضاء خانواده به رستوران یا کافه خواهند رفت.

گزینه رفتن به سینما دومین گزینه مطلوب فرانسوی‌هاست. به طوری که ۵۲.۲ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی آن را دومین گزینه مطلوب خود انتخاب کرده‌اند. البته در این انتخاب سهم جوانانی که بین ۱۵ تا ۲۴ سال سن داشته‌اند، از سایر گروه‌های سنی به طور محسوسی بالاتر بوده است.

انجام آزادانه فعالیت‌های ورزشی نیز در رتبه سوم این نظرسنجی قرار گرفته است. به طوری که ۴۹.۳ درصد فرانسوی‌ها ترجیح داده‌اند تا در سومین اقدام پس از پایان قرنطینه فعالیت ورزشی خود را با جدیت از سر بگیرند.

۴۱.۷ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نیز خواستار احیاء شب‌نشینی‌ها و خوش گذرانی‌های شبانه طولانی شده‌اند و ۳۰ درصد نیز بی صبرانه در انتظار آغاز دوباره برنامه‌های فرهنگی از جمله اجراهای زنده موسیقی هستند.

در نهایت ۱۴.۹ درصد نیز دلشان برای حضور در استادیوم‌ها و تماشای مسابقات ورزشی بسیار تنگ شده است.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه دوشنبه شب(۱۳ آوریل) دوره قرنطینه سراسری در این کشور را تا ۱۱ ماه مه تمدید کرد و تاکید کرد که بازگشایی رستوران‌ها، کافه‌ها، سینما، تئاتر و برگزاری برنامه‌های فرهنگی به نیمه ماه ژوئن موکول شده است.

دولت فرانسه از ۱۷ ماه مارس با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا قرنطینه عمومی را آغاز کرده که مطابق آن خروج مردم از منزل تنها در موارد اضطراری ممکن است و تمامی کسب و کارهای غیر ضروری در این کشور تعطیل شده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید