Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دستگاه‌های خودپرداز در ایران با «ضدعفونی غیرتخصصی» از کار افتادند

دستگاه‌های خودپرداز در ایران با «ضدعفونی غیرتخصصی» از کار افتادند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی افراد داوطلب یا افراد وابسته به سازمان‌های مختلف از زمان گسترش شیوع ویروس جدید کرونا در ایران به طور شخصی یا گروهی اقدام به ضدعفونی کردن برخی تجهیزات و مبلمان شهری کرده‌اند که یکی از آن‌ها خودپردازهای بانک‌هاست. اما اکنون چه اتفاقی برای این خودپردازها افتاده است؟

آگهی

برخی افراد داوطلب یا افراد وابسته به سازمان‌های مختلف از زمان گسترش شیوع ویروس جدید کرونا در ایران به طور شخصی یا گروهی اقدام به ضدعفونی کردن برخی تجهیزات و مبلمان شهری کرده‌اند که یکی از آن‌ها خودپردازهای بانک‌هاست.

 مسئولان بانک‌ها در بسیاری از استان‌های ایران می‌گویند که «ضدعفونی غیراصولی» خسارت‌های زیادی به خودپردازها وارده کرده‌ است به‌طوریکه این خود پردازها دیگر قابل استفاده نیستند.

رضا طاهری، رئیس کمیسیون هماهنگی بانک‌های خوزستان از شهروندان و سازمان‌ها خواست که عابر بانک‌ها را ضدعفونی نکنند. وی دلیل این موضوع را «ضدعفونی غیر تخصصی» عنوان کرد که باعث ایجاد «خسارت‌های متعدد» در استان شده است.

وی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: «برخی گروه‌های خودجوش مردمی و یا شهرداری‌ها اقدام به ضدعفونی دستگاه‌های عابر بانک می‌کنند که انجام غیرتخصصی آن باعث بروز خسارت‌های متعددی به دستگاه‌های بانکی شده است.»

از بین حدود ۳۰۰ دستگاه عابر بانک مربوط به بانک ملی تاکنون بیش از ۲۰ دستگاه دچار خسارت شده‌اند
رضا طاهری
رئیس کمیسیون هماهنگی بانک‌های خوزستان

وی درباره این خسارت‌ها گفت: «از بین حدود ۳۰۰ دستگاه عابر بانک مربوط به بانک ملی تاکنون بیش از ۲۰ دستگاه دچار خسارت شده‌اند.»

این مقام مسئول همچنین گفت که کار ضد عفونی همه دستگاه‌های عابر بانک به صورت تخصصی توسط عوامل شعب انجام می‌شود.

با دستمال یا دستکش از خودپردازها استفاده کنید

وی از شهروندان خواست که برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از طریق دستگاه‌های عابر بانک در زمان مراجعه به این دستگاه‌ها از دستمال کاغذی و یا دستکش استفاده کنند.

مسئولان حوزه بانکی استان‌های دیگر ایران هم در روزهای گذشته به همین موضوع اشاره کرده بودند.

بیژن مقدم بیرانوند،رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان گفته بود که ۶۸ دستگاه خودپراز سیستم بانکی استان به‌علت شست و شوی غیر اصولی توسط مردم تخریب شده که با توجه نبود قطعات راه اندازی استفاده از این دستگاه‌ها امکان پذیر نیست.

علی یزدان‌دوست، مدیر امور شعب بانک ملی استان قزوین نیز دراینباره گفت: « با توجه به سیستم‌های حساس به کار رفته در دستگاه‌های خودپرداز، متاسفانه مشاهده شده که عملیات شست و شوی غیراصولی و گندزدایی باعث خرابی و آسیب رسانی به این دستگاه‌ها در برخی مناطق شده که حتی دیگر قابل تعمیر نیست.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درس‌های کرونا؛ «بدون نگرش سیستمی، انسان و جامعه محکوم به شکست است»

ایران پس از کرونا کجا می‌رود؟

کلاهبرداری بانکی در چین؛ مال‌باختگان معترض پس از چند ماه هنوز در بازداشت نیروهای امنیتی هستند