Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

سیاه پوستان، بزرگترین قربانیان کرونا در آمریکا

سیاه پوستان، بزرگترین قربانیان کرونا در آمریکا
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمارها در آمریکا نشان می‌دهند که حتی در شهرها و ایالت‌هایی که جمعیت سیاه پوستان کمتر از سفیدپوستان است، میزان مرگ و میر آنها بالاتر است.

آگهی

آمارها نشان می‌دهند که بیشترین جانباختگان و مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در ایالات متحده سیاه پوستان هستند.

بر اساس آمار و ارقام منتشر شده از شمار مبتلایان و جانباختگان آمریکا حتی در برخی از ایالت‌ها که سیاهان اکثریت نیستند، تعداد ابتلا و مرگ و میر آنها بیش از سایرین است. از این جمله می‌توان به شهر میلواکی اشاره کرد.

با اینکه آمریکایی‌های آفریقایی تبار تنها یک چهارم جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند اما ۴۵ درصد مبتلایان و ۷۰ درصد جانباختگان متعلق به این گروه است.

در شهر شیکاگو، سیاهپوستان نزدیک به ۶ برابر بیشتر از سفیدپوستان در معرض مرگ براثر کووید-۱۹ هستند. در این شهر سیاهان تنها ۳۰ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند اما ۶۸ درصد از قربانیان ویروس کرونا در این شهر سیاه پوست هستند.

ای پی
مردی معلول در شیکاگوای پی

از سوی دیگر شهرها و ایالت‌هایی که اکثریت ساکنان را سیاهان تشکیل می‌دهند شاهد بالاترین آمار مرگ و میرند.

ایالت لوئیزیانا چهارمین نرخ مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ را دارد و مرکز آن شهر نیواورلئان با ۶۰ درصد شهروند سیاه پوست، بیشترین آمار قربانیان را به نسبت تعداد مبتلایان دارد.

در دیترویت هم با اکثریت سیاه پوست وضعیت برهمین منوال است.

یکی از دلایل تعداد بالای ابتلا در میان سیاه پوستان، نوع حرفه آنهاست. اکثریت سیاه پوستان در شرق و مرکز آمریکا کارگران صنایع و کارخانه‌ها هستند و ناچارند برای گذران زندگی و کسب درآمد از خانه‌های خود خارج شوند. تنها ۲۰ درصد از سیاه پوستان در کل ایالت‌های درگیر کرونا بدلیل حرفه خود «دورکاری» می‌کنند.

همچنین یافته‌های محققان نشان می‌دهد که بسیاری از قربانیان را افرادی تشکیل می‌دهند که بدلیل مشکلات تغذیه از اضافه وزن رنج می‌برند و در این میان تعداد سیاه پوستان به نسبت جمعیت‌شان بیشتر از سایرین است.

تعداد جانباختگان در ایالات متحده تا پایان روز چهارشنبه از مرز ۱۴ هزار نفر هم عبور کرد و این کشور بیشتر از ۴۱۸ هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی از شیوع فاجعه‌بار کرونا در کمپ‌های پناهجویان آمریکا

کرونا در جهان؛ تعداد جانباختگان در آمریکا از ۱۵ هزار نفر گذشت

وال استریت ژورنال: آمریکا با قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران در شورای حکام مخالفت کرده است