Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش تردیدها نسبت به توافق عربستان و روسیه؛ قیمت نفت دوباره کاهش یافت

افزایش تردیدها نسبت به توافق عربستان و روسیه؛ قیمت نفت دوباره کاهش یافت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قیمت نفت در پی اعلام تصمیم عربستان و روسیه برای به تأخیر انداختن نشست کشورهای تولید کننده با هدف کاهش عرضه، بار دیگر افت کرد.

آگهی

قیمت نفت در پی اعلام تصمیم عربستان و روسیه برای به تأخیر انداختن نشست کشورهای تولید کننده با هدف کاهش عرضه، بار دیگر افت کرد.

با آغاز معاملات روز دوشنبه بازارهای جهانی، قیمت هر بشکه نفت پایه برنت دریای شمال با بیش از ۱ دلار کاهش به کمتر از ۳۳ دلار رسید. این افت در حالی رقم خورد که در روز پایانی داد و ستدهای هفته کاری گذشته بازارهای جهانی، قیمت نفت تحت تاثیر اعلام آمریکا مبنی بر حصول توافق اولیه با روسیه و عربستان برای کاهش تولید روزانه ۱۰ میلیون بشکه‌ای، ۸ دلار معادل ۳۲ درصد افزایش یافته بود.

همزمان عربستان نیز از کشورهای تولید کننده نفت از جمله روسیه دعوت کرد تا با برگزاری جلسه‌ای اضطراری در روز دوشنبه(۶ آوریل) به يك راه حل عادلانه به منظور ايجاد ثبات در بازار دست‌يابند اما این نشست به دلیل مخالفت روسیه به ۹ آوریل موکول شده تا بار دیگر تردیدها نسبت به توانایی دو کشور برای حصول توافق افزایش یابد.

آمریکا نیز در واکنش به ادامه جنگ قیمتی میان روسیه و عربستان که پس از شکست مذاکرات دو کشور در ماه مارس آغاز شده، اعلام کرد که به منظور جلوگیری از افزایش زیان بخش انرژی خود ناگزیر از اعمال تعرفه واردات نفت و فرآورده های آن خواهد بود.

فاتح بيرول، رييس آژانس بين‌المللي انرژی نیز ضمن استقبال از تلاش کشورهای تولید کننده برای کاهش ۱۰ میلیون بشکه‌ای عرضه نفت، یادآور شد که در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ذخایر نفتی جهان ۱۵ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت. بر همین اساس او از کشورهای جهان خواست تا برای غلبه بر تبعات شیوع ویروس کرونا تلاش‌های گسترده‌تری را برای تثبیت قیمت نفت انجام دهند.

قیمت جهانی نفت در سه ماه نخست سال جارس میلای تحت تاثیر کاهش تقاضا به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش عرضه به دلیل وقوع جنگ قیمت میان عربستان و روسیه از ۶۹ دلار تا ۲۶ دلار سقوط کرد و به پایین‌ترین حد طی دو دهه گذشته رسید.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ قیمت در بازار نفت ترامپ را به آخر خط می‌رساند؟

حمایت آشکار ایلان ماسک؛ پولدارترین فرد جهان ماهی ۴۵ میلیون دلار به کارزار انتخاباتی ترامپ کمک می‌کند

یک پیروزی جدید برای ترامپ؛ دادگاه فلوریدا در پرونده نگهداری اسناد محرمانه قرار منع تعقیب صادر کرد