هند صادرات داروی تجویزی ترامپ برای کرونا را ممنوع کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
هند صادرات داروی تجویزی ترامپ برای کرونا را ممنوع کرد
کپی رایت  AP

هند صادرات داروی ضدمالاریای هیدروکسی کلروکین را که دونالد ترامپ از آن به عنوان برگ برنده در مبارزه با ویروس کرونا یاد کرده بود، ممنوع کرد.

اداره کل تجارت خارجی هند با صدور بخشنامه‌ای صادرات داروی هیدروکسی کلروکین و هر ماده‌ای را که در ترکیب آن استفاده می‌شود، ممنوع اعلام کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز شنبه ۲۱ مارس (دوم فروردین) در توئیتی اعلام کرد استفاده همزمان از داروهای هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین (از آنتی‌بیوتیک‌های رایج) برای درمان بیماری کووید-۱۹ موثر است. او این دارو را یک دستاورد بزرگ و برگ برنده‌ای مهم در مبارزه با ویروس کرونا اعلام کرد.

این اظهار نظر آقای ترامپ در شرایطی صورت گرفت که پزشکان همچنان در مورد عوارض و خطرات ناشی از استفاده بیش از حد از این دو دارو هشدار می‌دهند و سازمان غذا و داروی ایالات متحده نیز مجوز استفاده محدود از داروی ضد مالاریا را برای معالجه بیماران مبتلا به ویروس کرونا صادر کرده است.

نهاد نظارتی بر سلامت فرانسه نیز اعلام کرده، داروی «هیدروکسی کلروکین» که با نام تجاری «پلاکونیل» عرضه می‌شود، اثرات جانبی سوئی بر روی برخی از مبتلایان به کووید-۱۹ داشته است.

با این حال، ممنوعیت اعمال شده توسط دولت هند می‌تواند، نشان دهنده نگرانی فزاینده این کشور از گسترش سریع ویروس کرونا در جامعه از ۱.۳ میلیارد نفری باشد. تاکنون ۳ هزار و ۵۸۸ هندی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و از میان آنها ۹۹ تن جان باخته‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید