Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مبتلایان فقیر کرونا در اکوادور در خانه یا در خیابان تنها می‌میرند

مبتلایان فقیر کرونا در اکوادور در خانه یا در خیابان تنها می‌میرند
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جسد این افراد نیز غالبا ساعت‌ها، بلکه روزها در خیابان می‌ماند و به دلیل آب و هوای حاره‌ای در این شهر مشکلات بهداشتی و عفونی دیگری نیز به بار می‌آورد.

آگهی

در شهر گوایاکیل اکوادور بسیاری از افرادی که به ویروس کرونا دچار شده‌اند یا در خیابان یا تنها در خانه بر اثر این بیماری جان می‌بازند.

این شهر بندری که بزرگ‌ترین شهر اکوادور بوده و با بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت حتی از پایتخت، کیتو نیز بزرگ‌تر است، تا پیش از این «مروارید اقیانوس آرام» خوانده می‌شد. اما با رسیدن کرونا از چند هفته پیش به این سو بیشتر به شهر وحشت شباهت پیدا کرده است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس آماری که منابع دانشگاهی منتشر کرده‌اند، در این زمان به طور میانگین از هر ۱۰۰ هزار نفر، ۱.۳۵ نفر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست می‌دهند. این بالاترین میزان مرگ و میر کرونا در آمریکای جنوبی است و برای مقایسه باید دانست که در شهر پر جمعیت سائو پائولو در برزیل به طور میانگین از هر ۱۰۰ هزار نفر ۰.۹۲ نفر قربانی کرونا می‌شوند.

در محله‌های فقیرنشین گوایاکیل که امکانات بهداشتی اندکی دارند، قربانیان کرونا بیش از جاهای دیگر در خطر مرگ قرار گرفته‌اند. این در حالی است که دولت اکوادور مقررات قرنطینه عمومی سختگیرانه‌ای را در کشور اعلام کرده است.

خبرگزاری فرانسه
جمع‌آوری اجساد قربانیان فقیر کرونا در گوایاکیل، بزرگ‌ترین شهر اکوادورخبرگزاری فرانسه

در محله‌های فقیر گوایاکیل این روزها بسیار پیش می‌آید که جسد افراد فقیر قربانی کرونا در خیابان دیده شود. جسد این افراد هم غالبا ساعت‌ها، بلکه روزها در خیابان می‌ماند و به دلیل آب و هوای حاره‌ای در این شهر مشکلات بهداشتی و عفونی دیگری نیز به بار می‌آورد.

با وجود آن که در سایر کشورها با بالا رفتن آمار جان‌باختگان کرونا فعالیت شرکت‌های خدمات کفن و دفن به طور طبیعی و منطقی بیشتر شده، اما کار این گونه شرکت‌ها در گوایاکیل رونق چندانی نیافته است. در واقع اغلب مأموران این شرکت‌ها از ترس ابتلا به بیماری به جمع‌آوری اجساد افراد تنها مانده در منزل نمی‌روند.

لنین مورنو، رئیس جمهوری اکوادور در برابر حجم وسیع انتقاد مردم مجبور شد گروه‌هایی از مأموران پلیس و ارتش را برای جمع‌آوری اجساد در خانه‌ها و خیابان‌ها به بندر گوایاکیل بفرستد. از روز دوشنبه گذشته که مأموران دولتی برای این کار به شهر گسیل شدند تا کنون حدود ۱۵۰ جسد از خانه‌ها جمع‌آوری شده است.

خوان کارلوس زبالوس، وزیر بهداشت اکوادور نیز از جانب خود از خانواده‌های قربانیان کرونا در کشورش به دلیل کمبودهای جاری عذرخواهی کرد. با این حال وی هشدار داد که در روزهای آینده وضعیت شیوع کرونا و ابتلا به این ویروس در استان گوایاس به مرکزیت گوایاکیل بدتر خواهد شد.

بر اساس آمار رسمی در کشور ۱۷ میلیونی اکوادور تا کنون ۳ هزار و ۱۶۳ نفر به کووید ۱۹ دچار شده و ۱۲۰ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. ۷۰ درصد مبتلایان قطعی کرونا در اکوادور متعلق به استان گوایاس بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقش دوچرخه در انتخابات ریاست‌جمهوری اکوادور، نامزدها رکاب زدند

کرونا در ایتالیا؛ مردم به کمک نیازمندان شتافتند

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد