ویروس‌کرونا؛ بازیکنان یوونتوس حقوق چهار ماهشان را به باشگاه بخشیدند

ویروس‌کرونا؛ بازیکنان یوونتوس حقوق چهار ماهشان را به باشگاه بخشیدند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با تعطیلی موقت رقابت‌های سری‌آ فوتبال ایتالیا، باشگاه‌های ورزشی در این کشور متحمل ضرر و زیان‌های بسیاری شده‌اند.

آگهی

ویروس کرونا در جهان لطمات زیادی را متحمل باشگاه‌های ورزشی در سراسر دنیا کرده است، با این وجود بازیکنان تیم فوتبال یوونتوس ایتالیا اعلام کردند حقوق چهار ماه آینده خود را از باشگاه دریافت نمی کنند تا صرف مقابله با ویروس کرونا شود.

مسئولان این باشگاه با این تصمیم یوونتوسی‌ها حدود ۹۰ میلیون یورو در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهند کرد. مسئولان و بازیکنان تیم فوتبال یوونتوس پس از انجام مذاکرات، به توافق رسیدند در ماه‌های مارس، آوریل، مه و ژوئن پرداختی صورت نگیرد. بر این اساس کریستیانو رونالدو ستاره راه‌راه‌پوشان حدود ۱۰ میلیون یورو درآمد خود را در چهار ماه آتی از دست خواهد داد.

این توافق تنها به بازیکنان تیم فوتبال یوونتوس محدود نخواهد بود و این باشگاه حقوق اعضای فنی و کادر اداری را هم در چهار ماه آینده کاهش خواهد داد.

جورجو کیه‌لینی کاپیتان تیم که مدرک فوق لیسانس مدیریت اجرایی کسب و کار دارد از طرف بازیکنان مامور مذاکره با مسئولان باشگاه بود.

یووه اعلام کرده در صورتی که این فصل از مسابقات دوباره از سر گرفته شود، با بازیکنان به توافق خواهد رسید تا بتواند دستمزدها را دوباره افزایش دهد. باشگاه یوونتوس از همه بازیکنان و اعضای باشگاه بابت همکاری و تعهدی که داشته‌اند، تشکر کرده است.

گسترش ویروس کرونا در ایتالیا و جهان روند خطرناکی پیدا کرده است و حتی بعضی از بازیکنان این باشگاه تورینی به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. پائولو دیبالا ستاره آرژانتینی، بلیز متوئیدی هافبک فرانسوی و همچنین دنیل روگانی مدافع ایتالیایی یوونتوس از این جمله بودند.

برگزا کنندگان و مسئولان فوتبال سری‌آ ایتالیا اعلام کرده‌اند این مسابقات دست‌کم تا تاریخ ۳ آوریل برگزار نخواهد شد. با توجه به تمدید دوباره قرنطینه و محدودیت‌ها از سوی دولت ایتالیا، بعید است مسابقات لیگ فوتبال این کشور بعد از آن تاریخ هم دوباره از سر گرفته شود.

ویروس کرونا تاکنون جان بیش از ۱۰ هزار نفر را در ایتالیا گرفته و حدود ۹۷ هزار نفر را هم در این کشور آلوده کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرونا در ۲۴ ساعت گذشته؛ شمار مبتلایان در جهان از مرز ۷۰۰ هزار نفر گذشت

چرا مردان بیشتر از زنان قربانی ویروس کرونا می‌شوند؟

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد