Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

طرح تعریض مسیرهای دوچرخه‌سواری در برلین برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

Virus Outbreak Germany
Virus Outbreak Germany Copyright Michael Probst/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Michael Probst/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حین شیوع ویروس کرونا شهرداری برلین پروژه آزمایشی تعریض مسیرهای دوچرخه‌سواری را راه‌اندازی کرده است. برای این کار از معابر ماشین‌رو استفاده می‌شود.

آگهی

در حین شیوع ویروس کرونا شهرداری برلین پروژه آزمایشی تعریض مسیرهای دوچرخه‌سواری را راه‌اندازی کرده است.

برای این کار از معابر ماشین‌رو استفاده می‌شود. هدف از این طرح کمک به افزایش فاصله اجتماعی بین دوچرخه‌سواران در بحبوحه شیوع کرونا است.

همچنین تشویق به دوچرخه‌سواری به جای استفاده از خودرو مد نظر شهرداری برلین است.

در زمینه تشویق دوچرخه‌سواری، پایتخت آلمان از نمونه‌های موفق اروپا است. روزانه بیش از ۵۰۰ هزار دوچرخه در مسیرهای این شهر تردد می‌کنند. برلین بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری دارد و طبق آمار ۱۵ درصد از اهالی از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل اول خود یاد می‌کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید.

همچنین، در سال ۲۰۱۸ ائتلافی متشکل از چپ رادیکال، سوسیال-دموکرات‌ها و سبزها اولین قانون تقسیم کاربری معابر بین انواع وسائل نقلیه را با هدف افزایش امنیت و رعایت بهتر محیط زیست به تصویب رساندند. در این قانون دوچرخه به عنوان امن‌ترین و سبزترین وسیله نقلیه مطرح شده است. به پیروی از این قانون بیش از ۶۰ مسیر جدید از جمله ۱۰۰ مسیر ویژه و سریع‌السیر در برلین ایجاد شده است و شهرداری این پایتخت اعلام کرده حداقل ۱۰۰ هزار ایستگاه دوچرخه نیز تا سال ۲۰۲۵ تعبیه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:فاصله اجتماعی چیست و چقدر باید باشد؟

پروژه آزمایشی تعریض مسیرهای دوچرخه‌سواری که هم‌اکنون در حال اجراست نیز در راستای این قانون صورت می‌گیرد. اما بحران شیوع ویروس کرونا باعث شده تا روند تعریض مسیرها افزایش یابد چرا که بدین ترتیب رعایت فاصله اجتماعی ایمن برای دوچرخه‌سواران آسان‌تر خواهد بود.

آلمان در میان کشورهای اروپایی تا کنون موارد ابتلا به کرونای کمتری داشته است. این در حالی است که این کشور در قرنطینه نیست. برخی کارشناسان معتقدند افزایش غربالگری ویروس کرونا در این کشور در جلوگیری از گسترش سریع بیماری کووید ۱۹ موثر بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با پایتخت دوچرخه‌سازی اروپا آشنا شوید

سایه رکود بر اروپا؛ کرونا دولت آلمان را ناگزیر از استقراض ۱۵۶ میلیارد یورویی می‌کند

اعتراض دوچرخه سواران آلمان باعث بسته شدن بزرگراه‌ها شد