سخنگوی وزارت بهداشت: پزشکان بدون مرز می‌توانند در ایران به اتباع خارجی خدمات برسانند

پزشکان فرانسوی در یک بیمارستان سیار در شرق این کشور به مبتلایان کرونا رسیدگی می‌کنند.
پزشکان فرانسوی در یک بیمارستان سیار در شرق این کشور به مبتلایان کرونا رسیدگی می‌کنند. Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«پیشنهاد ما برای خدمات رسانی پزشکان بدون مرز، استان‌های شرقی کشور است.»

آگهی

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که پزشکان بدون مرز حاضر در کشور می‌توانند به اتباع خارجی خدمات پزشکی ارائه بدهند.

کیانوش جهانپور، رئيس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت با بیان این که پزشکان بدون مرز از امکانات بهداشتی و درمانی ایران بازدید کرده‌‌اند  گفت:‌ «پیشنهاد ما برای خدمات رسانی پزشکان بدون مرز، استان‌های شرقی کشور است.»

وی استفاده از امکانات پزشکان بدون مرز را برای تأسیس بیمارستان سیار در استان اصفهان رد کرد و افزود:‌ «در حال حاضر اصفهان نیازی به احداث بیمارستان سیار با ۴۸ تخت برای مبتلایان به ویروس کرونا ندارد.»

مشاور وزیر بهداشت ایران نیز پیش از این اعلام کرده بود «‏با اجرای طرح بسیج ملى مقابله با کرونا»، فعلا نیازى به برپایی بیمارستانى «توسط نیروهاى خارجى» نیست. این در حالی است که مطابق آمارها استان اصفهان یکی از آلوده‌ترین استان‌های ایران از نظر تعداد افراد مبتلا به ویروس جدید کروناست.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران نیز در واکنش به رد اولیه کمک پزشکان بدون مرز از سوی ایران گفت: «هرگز بنا بر رد احسان هیچ فرد یا مجموعه‌ای که قصد کمک به ما را دارد، نداشته‌ایم و همواره هم از این کمک‌ها سپاسگزاری وتشکر کرده و خواهیم کرد.»

سازمان پزشکان بدون مرز، قرار بود در مرحله نخست یک بیمارستان صحرایی با گنجایش ۴۸ تخت را در کنار مجموعه بیمارستانی امین اصفهان برپا کند و طبق گفته این نهاد غیردولتی تجهیزات مورد نیاز برای ساختن این بیمارستان به ایران فرستاده شد.

پس از سخنان علی خامنه‌ای، رهبر ایران که با خبر ارسال کمک‌های سازمان پزشکان بدون مرز همزمان شد برخی از تندروهای ایران در شبکه‌های اجتماعی خواستار اخراج این افراد از کشور شدند.

برخی از این افراد آن‌ها را «جاسوس» نامیدند و با طراحی پوسترهایی حتی مدعی شدند که تجهیزات پزشکی ارسالی آن‌ها ممکن است «آلوده» باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعداد قربانیان ویروس کرونا در ایران به مرز سه هزار نفر نزدیک شد

شیوع کرونا در ایران؛ کمک‌های پزشکی سازمان ملل به تهران رسید

ترامپ: در موضوع کرونا به کره‌شمالی و ایران کمک می‌کنم