Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شیوع کرونا؛ صدور ویزای رایگان از سوی سفارت ایتالیا در ارمنستان

شیوع کرونا؛ صدور ویزای رایگان از سوی سفارت ایتالیا در ارمنستان
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سفارت ایتالیا در ارمنستان به دلیل ممنوعیت سفرهای توریستی به ایتالیا تصمیم گرفته است به آن دسته از متقاضیانی که ویزای شنگن برای بازدید ایتالیا را بین ماه فوریه تا پایان ماه ژوئن دریافت کرده اند، بصورت رایگان ویزای مجدد بدهد.

آگهی

سفارت ایتالیا در ارمنستان به تازگی اعلام کرده است به دلیل وضعیت ایجادشده بر اثر شیوع کروناویروس (COVID-19)، ویزاهای توریستی را به صورت رایگان دوباره برای متقاضیان صادر خواهدکرد.

این سفارتخانه می گوید اشخاصی که بین اول فوریه و ۳۰ ژوئن از سفارت ایتالیا در ارمنستان ویزای شنگن دریافت کرده اند و ویزا و گذرنامه آنها معتبر است می توانند بصورت رایگان ویزای مجدد درخواست کنند.

برای واجد شرایط بودن، ویزای شنگن نباید مورد استفاده افراد متقاضی قرار گرفته باشد. همچنین نباید درخواستی مبنی بر بازپرداخت سفر خود داده باشند.

در اطلاعیه کامل سفارت ایتالیا در ارمنستان آمده است: «به دلیل وضعیت اضطراری ویروس کرونا، وزارت امور خارجه ایتالیا مراحل جدیدی را فقط برای افرادی که قبلاً ویزای شنگن از سفارت ایتالیا در ارمنستان دریافت کرده اند، با اعتبار ویزا از اول فوریه تا ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۰، تصویب کرده است.»

از نوزدهم مارس، پنج شنبه، ایتالیا به اولین کشور قربانی ویروس کرونا بدل شد و از چین پیشی گرفت.

ایتالیا در حال حاضر حدود ۴۲ هزار مورد مبتلا به ویروس کرونا دارد که ۳۳ هزار نفر همچنان تحت درمان قرار دارند. در حالی که چین با بیش از هشتاد هزار نفری که از روز اول شیوع به این بیماری مبتلا شدند تنها ۶۵۰۰ نفر دارد که همچنان با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند.

همچنین شمار متوفیان ایتالیا ناشی از کرونا، بیش از ۳۴۰۰ نفر است در حالی که چین، کانون اصلی شیوع، در عدد ۳۲۳۰ قراردارد.

اتحادیه اروپا هم این هفته، هفدهم ماه مارس، تصمیم گرفت تمام راه‌های ورودی به قاره را ببندد. به جز شهروندانی که ملیت کشورهای اروپایی را دارند، کسی نمی تواند وارد قاره سبز شود. اتحادیه اروپا در حال حاضر به کانون شیوع ویروس کرونا در جهان تبدیل شده است و به دلیل پیری جمعیت بیم آن می رود که تعداد قربانیان افزایش یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت فعال هندی برای نوشاندن ادرار گاو به افراد جهت مقابله با کرونا

شمار قربانیان ویروس‌کرونا در ایتالیا از مرز ۲ هزار و در جهان از مرز ۷ هزار نفر گذشت

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد