باثبات‌ترین کشورهای جهان از نظر سیاسی کدامند؟

باثبات‌ترین کشورهای جهان از نظر سیاسی کدامند؟
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در میان ۱۰ کشور جهان که با ثبات‌ترین شرایط سیاسی را در سال ۲۰۲۰ دارا هستند، نام ۷ کشور اروپایی و ۳ کشور مهاجر پذیر به چشم می‌خورد.

آگهی

در میان ۱۰ کشور جهان که با ثبات‌ترین شرایط سیاسی را در سال ۲۰۲۰ دارا هستند، نام ۷ کشور اروپایی و ۳ کشور مهاجرپذیر به چشم می‌خورد.

با ثبات‌ترین کشورهای جهان از نظر سیاسی بر پایه نتایج به دست آمده برای رتبه‌بندی بهترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۰ استخراج شده است. در این بررسی ۷۳ کشور جهان بر اساس ۶۵ شاخص متنوع اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ارزیابی شده‌اند.

در این طرح که توسط نشریه آمریکایی «یواس نیوز اند ورلد ریپورت»(US News & World Report) و با نظرخواهی از ۲۰ هزار نفر انجام شده، ثبات سیاسی نیز به عنوان یک عامل مهم برای رتبه بندی کشورهای جهان در نظر گرفته شده است.

بررسی ثبات سیاسی به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار در رشد سرمایه‌گذاری، تسریع رشد و توسعه اقتصادی و بهبود رفاه عمومی، نشان می‌دهد که کانادا در حال حاضر با ثبات‌ترین کشور جهان به لحاظ سیاسی است و کشورهای اروپایی؛ دانمارک، هلند، اتریش، نروژ و سوئیس رتبه دوم تا هفتم این فهرست را از آن خود کرده‌اند.

همچنین پس از استرالیا و نیوزیلند باز هم دو کشور اروپایی یعنی سوئد و لوکزامبورگ به عنوان نهمین و دهمین کشور با ثبات جهان از نظر سیاسی شناخته شده‌اند.

در این رتبه‌بندی ایالات متحده در جایگاه ۱۸ و بریتانیا در رتبه ۱۵ قرار گرفتند و از راه‌یابی به جمع ۱۰ کشور برتر ناکام ماندند. اجرای برکسیت و ریاست جمهوری پرتنش دونالد ترامپ در آمریکا اصلی‌ترین دلیل افت جایگاه این دو کشور بوده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بهترین کشورهای جهان برای بزرگ کردن بچه‌ها کدامند؟

پهپادهای ایرانی چگونه مسیر انتقال نفت به اروپا را تهدید می‌کنند؟

اتحادیه اروپا شاخه نظامی حماس را تحریم کرد