Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

توصیه فیفا برای تعویق مسابقات بین‌المللی تا آخر آوریل به دلیل شیوع کرونا

توصیه فیفا برای تعویق مسابقات بین‌المللی تا آخر آوریل به دلیل شیوع کرونا
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در مناطق آسیا و آمریکای جنوبی به دلیل وجود نگرانی‌های ناشی از ابتلای احتمالی ورزشکاران و تماشاگران به ویروس کرونا پیش از این به تعویق افتاده بود.

آگهی

فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا روز جمعه از کلیه کنفدراسیون‌های خود خواست که برنامه تمام مسابقات ملی پیش‌بینی شده در ماه‌های مارس و آوریل را به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا در جهان به حالت تعلیق درآورند.

فیفا بدون تعیین تاریخی مشخص برای از سرگرفتن مسابقات ملی تنها به این توصیه اکتفا کرده که طی دو ماه آینده از برگزاری بازی‌های ملی خودداری شود.

در بیانیه فیفا آمده است: «برای پیشگیری از هرگونه خطر قرار گرفتن در معرض بیماری و نیز به منظور پرهیز از بی‌عدالتی‌های احتمالی ورزشی توصیه می‌کنیم که کلیه مسابقات بین‌المللی پیش‌بینی شده برای ماه‌های مارس و آوریل تا زمانی که امکان برگزاری رقابت‌ها در شرایطی ایمن و مطمئن فراهم شود، به حال تعلیق درآید.»

فدراسیون جهانی فوتبال در این بیانیه تصریح کرده است که تصمیم نهایی در این خصوص و به ویژه در ارتباط با دیدارهای دوستانه برعهده برگزار کنندگان مسابقات و یا کنفدراسیون‌های مربوطه است.

فیفا، نهاد اداره کننده فوتبال در جهان که ریاست آنرا جیانی اینفانتینو برعهده دارد در بیانیه خود یادآور شده است که مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در مناطق آسیا و آمریکای جنوبی به دلیل وجود نگرانی‌های ناشی از ابتلای احتمالی ورزشکاران و تماشاگران به ویروس کرونا پیش از این به تعویق افتاده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرونا در جهان؛ وزیر فرهنگ فرانسه مبتلا شد، شمار قربانیان در اروپا از ۵۰۰ نفر گذشت

روایت رویترز از تعهد کتبی ایران به فیفا برای حضور تماشاگران زن در بازیهای لیگ برتر

آیا در فرانسه تعداد تماشاگران تئاتر بیشتر از فوتبال است؟