Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کرونا در ۱۱۰ کشور؛ شمار مبتلایان در اروپا از ۲۲ هزار نفر فراتر رفت

کرونا در ۱۱۰ کشور؛ شمار مبتلایان در اروپا از ۲۲ هزار نفر فراتر رفت
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان در حالی از ۱۱۹ هزار نفر فراتر رفت که به‌نظر می‌رسد چین توانسته است شیوع این ویروس را کنترل کند اما همزمان شمار افراد مبتلا به کووید-۱۹ در ایالات متحده از هزار نفر فراتر رفتند و نخستین مورد ابتلا به این ویروس در ترکیه نیز گزارش شد.

آگهی

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان در حالی از ۱۱۹ هزار نفر فراتر رفت که به‌نظر می‌رسد چین توانسته است شیوع این ویروس را کنترل کند اما همزمان شمار بیماران کووید-۱۹ در ایالات متحده از یک‌هزار نفر فراتر رفت و نخستین مورد ابتلا به این ویروس در ترکیه نیز گزارش شد.

آخرین اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان در روز چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ را در اینجا دنبال کنید.

سازمان جهانی بهداشت: «کووید ۱۹» یک بیماری همه‌گیر شده است

سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه بیماری «کووید ۱۹» که به دنبال ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا پدید می آید را برای اولین بار یک بیماری «همه گیر» اعلام کرد.

این سازمان همچنین از «عدم واکنش» به شیوع «هشدار دهنده» ویروس جدید کرونا انتقاد کرد.

بیش از ۲۲ هزار نفر تاکنون در قاره اروپا به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند. از این تعداد ۹۳۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

تعداد جان باختگان در ایتالیا به ۸۲۷ نفر رسید

مقامات ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کردند که شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور به ۸۲۷ نفر رسیده است.

به گفته مقامات ایتالیایی تاکنون ۱۲۴۶۲ نفر در این کشور به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده اند. طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۱۳ مورد ابتلای دیگر به ویروس جدید کرونا در ایتالیا به ثبت رسیده است.

دولت ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد که ۲۵ میلیارد یورو را به مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا اختصاص داده است. بیماری «کووید ۱۹» تاکنون جان بیش از ۶۰۰ نفر را در ایتالیا گرفته است.

جوزپه کنته، نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد که این ۲۵ میلیارد یورو برای تمام مشکلاتی که ایتالیا به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا با آن مواجه شده است مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بخشی از این بودجه به طور اضطراری مصرف خواهد شد و بخش دیگر برای مقابله با تبعات بحران کنونی خواهد بود.

عکس از آسوشیتدپرس

کرونا در فرانسه ظرف ۲۴ ساعت ۱۵ قربانی گرفت

مقامات فرانسه چهارشنبه شب اعلام کردند که ۱۵ نفر دیگر در این کشور به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست داده اند.

به گفته مسئولان وزارت بهداشت فرانسه تاکنون ۲۲۸۱ نفر در این کشور به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند.

سیبت اندیای، سخنگوی دولت فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد که دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع نوع جدید ویروس کرونا «تدابیری اضطراری» را در دست بررسی دارد.

رئیس جمهوری فرانسه قرار است پنجشنبه شب ساعت ۲۰ شب به وقت محلی با مردم این کشور در مورد شیوع ویروس جدید کرونا سخن بگوید. برخی پیش بینی ها حاکی از این است که امانوئل ماکرون قصد دارد ورود کشورش به مرحله سوم بیماری های همه گیر را اعلام کند. مرحله سوم مرحله اصلی همه گیری یک بیماری در فرانسه محسوب می شود.

مقامات فرانسه روز چهارشنبه اعلام کردند که تمام مدارس جزیره کرس در جنوب این کشور تا روز ۲۹ مارس (۱۰ فروردین) به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا تعطیل است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ادامه سقوط ارزش سهام در بورس نیویورک؛ دولت آمریکا طرح حمایت اقتصادی را در دست تهیه دارد

ارزش شاخص «داو جونز» در بورس نیویورک روز چهارشنبه در دقایق آغازین معاملات حدود سه درصد سقوط کرد.

نتیجه یک تحقیق نشان می دهد که نزدیک به سه چهارم شرکت های آمریکایی به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا در زمینه تامین مواد اولیه با مشکل روبرو هستند.

از سوی دیگر دولت آمریکا استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد که دولت این کشور به طور «تمام وقت» در حال تهیه طرحی برای تقویت اقتصاد ایالات متحده در برابر تبعات بحران شیوع ویروس جدید کرونا است.

آگهی
عکس از آسوشیتدپرس

بریتانیا ۱۳ میلیارد یورو به مبارزه با تبعات شیوع ویروس کرونا اختصاص داد

دولت بریتانیا برای مقابله با تبعات بحران شیوع ویروس کرونا بودجه ای ۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورویی اختصاص داد. 

هدف از طرح دولت محافظه کار دولت بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا کمک به اقتصاد این کشور عنوان شده است. دولت بریتانیا قصد دارد تا به خدمات عمومی برای مقابله با تبعات شیوع ویروس جدید کرونا و همچنین کسب و کارهایی که در جریان این بحران آسیب می بینند کمک کند. 

تاکنون ۴۵۶ نفر در بریتانیا به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. 

مرکل از بستن مرزها در داخل اتحادیه اروپا انتقاد کرد

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ضمن انتقاد از بستن مرزها در داخل اتحادیه اروپا به دلیل شیوع نوع جدید ویروس کرونا این اقدام را «نامناسب» دانست.

صدراعظم آلمان همچنین از آمادگی خود برای عدول از سیاست کسری بودجه صفر در کشورش سخن گفت. این سخنان به این معنا است که مخارج دولت آلمان در سال جاری احتمالا برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا بیش از درآمدهای آن خوهد بود.

آگهی

آنگلا مرکل همچنین خواستار «همبستگی» کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مقابل شیوع ویروس کرونا شد.

تاکنون ۱۲۹۶ نفر در آلمان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند.

تعداد مبتلایان در قطر از ۲۴ به ۲۶۲ نفر رسید

دولت قطر اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در این کشور از ۲۴ به ۲۶۲ نفر رسیده است.

این امر به این معنا است که تنها در یک روز ۲۳۸ مورد جدید ابتلا به نوع جدید کرونا در این کشور حاشیه خلیج فارس به ثبت رسیده است.

فینال فوتبال جام حذفی فرانسه به تعویق افتاد

مسابقه فینال فوتبال جام حذفی فرانسه بین تیم های پاری سن ژرمن و المپیک لیون که قرار بود روز چهارم آوریل (۱۶ فروردین) برگزار شود به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا به تعویق افتاد.

آگهی

شمار افراد مبتلا به کرونا در اسپانیا از ۲ هزار نفر فراتر رفت

مقام‌های اسپانیا اعلام کردند که شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور از ۲ هزار نفر گذشت و به رقم ۲۰۶۷ نفر رسید. این رقم روز گذشته ۱۶۳۹ مورد بود.

نیمی از افراد مبتلا شده به کرونا در مادرید متمرکز هستند. از سوی دیگر شمار افراد جانباخته در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور به ۴۷ نفر رسید.

آسوشیتدپرس
شیوع کرونا در اسپانیاآسوشیتدپرس

اولین قربانی کرونا در ایرلند

وزارت بهداشت ایرلند روز چهارشنبه اعلام کرد که یکی از افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور فوت شده است.

مقامات ایرلندی تاکنون در مورد سن این بیمار و شرایط جسمی او اطلاعاتی ارائه نکرده اند. تاکنون ۳۴ نفر در ایرلند به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند.

نخستین فرد آلبانیایی فوت شده در اثر کرونا از ایتالیا برگشته بود

یک زن ۷۳ ساله آلبانیایی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخت. این زن از ایتالیا برگشته بود و نخستین مورد فوتی در این کشور به حساب می‌آید.

آگهی

طبق گفته مقام‌های وزارت بهداشت آلبانی، ۱۱ نفر دیگر در این کشور مبتلا به ویروس کرونا هستند.

مدارس و دانشگاه‌های لهستان تعطیل شدند

لهستان پس از شناسایی ۲۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور اعلام کرد که تمام مدارس و دانشگاه‌ها از روز دوشنبه آینده تعطیل خواهند شد.

وزارت آموزش ملی لهستان تاکید کرد تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا ۲۵ مارس (دو هفته آینده) ادامه خواهد یافت.

از سوی دیگر دولت این کشور تصمیم به تعطیلی دو هفته‌ای سینماها، تئاترها و موزه‌ها گرفته است تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند.

بلژیک نخستین مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا را ثبت کرد

مقام‌های بلژیک اعلام کردند که نخستین مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

آگهی

طبق اطلاعات ارائه شده از سوی وزارت بهداشت بلژیک، فرد فوت شده یک بیمار ۹۰ ساله بستری در بیمارستان بود. تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در بلژیک ۳۱۴ نفر گزارش شده است.

نمازجمعه این هفته کربلا برگزار نمی‌شود

تولیت «آستان مقدس حسینی» در کربلا اعلام کرد که نماز جمعه این شهر برای دومین هفته متوالی برای کاهش شیوع ویروس کرونا برگزار نمی‌شود.

مرکل: احتمال دارد ۷۰ درصد مردم آلمان به کرونا مبتلا شوند

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت احتمال دارد تا ۷۰ درصد جمعیت آلمان به ویروس کرونا آلوده شوند. وی تاکید کرد «از آنجا که در حال حاضر این بیماری درمان ندارد، تمرکز باید بر کاهش سرعت انتشار آن باشد.»

وی افزود که «همبستگی و رفتار منطقی» از اهمیت زیادی برای واکنش به شیوع این ویروس برخوردار است.

خانم مرکل همچنین با تاکید بر اینکه این ویروس در اروپا وجود دارد، گفت: «احتمال دارد که ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم آلمان به کرونا مبتلا شوند.»

آگهی

تاکنون ۱۶۱۳ مورد ابتلا به کرونا در آلمان ثبت شده است و ۲ نفر نیز جان باخته‌اند.

آسوشیتدپرس
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمانآسوشیتدپرس

بحرین: ۷۷ شهروند بازگردانده شده از ایران مبتلا به کرونا هستند

وزارت بهداشت بحرین گفت که ۷۷ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در بین شهروندان بازگردانده شده از ایران که با هواپیما به بحرین برگشته‌اند شناسایی شده است.

طبق گزارش این وزارتخانه، تعداد کل افراد مبتلا به کرونا در بحرین با موارد جدید به ۱۸۹ مورد افزایش یافته است. ۳۰ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند. در این کشور تاکنون فردی در اثر کرونا جان خود را از دست نداده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت بحرین، نخستین پروازی که اقدام به بازگرداندن شهروندان بحرینی از ایران کرد ۱۵۶ مسافر داشت که ۷۷ نفر آن‌ها مبتلا به کووید-۱۹ بودند.

دومین نماینده پارلمان بریتانیا خود را قرنطینه کرد

راشل ماسکل، نماینده پارلمان بریتانیا اعلام کرد به وی توصیه شده است که پس از ملاقات با نادین دوریس خود را قرنطینه کند.

آگهی

نادین دوریس، معاون وزیر بهداشت بریتانیا و نماینده پارلمان این کشور گفته بود که مبتلا به ویروس کروناست و خود را قرنطینه کرده است.

خانم ماسکل با این حال گفته است که علایم بیماری را ندارد.

هند صدور ویزا برای اتباع ایران را تعلیق کرد

مقامات هند در دستورالعمل جدیدی اعلام کردند مسافرانی که از چین، هنگ‌کنگ، کره‌جنوبی، ژاپن، ایتالیا، تایلند، سنگاپور، ایران، مالزی، فرانسه، اسپانیا و آلمان به کشور برمی‌گردند لازم است به مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند.

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در هند تا صبح روز چهارشنبه ۱۱ مارس، ۵۶ مورد گزارش شده است.

هند همچنین به‌منظور جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور صدور ویزا برای اتباع برخی از کشورها را تعلیق کرده است. در حال حاضر صدور ویزا برای اتباع آلمان، فرانسه و اسپانیا به حالت تعلیق درآمده است. هند پیش از این محدودیت صدور ویزا برای اتباع ایتالیا، ایران و کره‌جنوبی را وضع کرده بود.

آگهی

نخستین مورد ابتلا به کرونا در ترکیه ثبت شد

وزیر بهداشت ترکیه شب گذشته در یک نشست خبری اعلام کرد که نتیجه آزمایش یک فرد مشکوک به کرونا، مثبت بوده است و نخستین مورد تایید شده ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور ثبت شد.

فخرالدین کوجا درباره چگونگی ابتلای این بیمار به ویروس کرونا گفت که وی از اروپا آمده بود و با تب بالا و مشکلات تنفسی به بیمارستان مراجعه کرد که در نهایت مشخص شد که آلوده به ویروس کرونا است. وی تاکید کرد که تمام نزدیکان فرد مبتلا تحت کنترل و مراقبت هستند.

معاون وزیر بهداشت بریتانیا به کرونا مبتلا شد

نادین دوریس، معاون وزیر بهداشت بریتانیا و نماینده پارلمان این کشور اعلام کرد که مبتلا به ویروس کروناست و خود را قرنطینه کرده است.

هنوز مشخص نیست خانم دوریس از چه طریقی به این ویروس آلوده شده اما پس از مثبت اعلام شدن تست کرونای وی، تلاش‌ها بر روی ردیابی و آزمایش از صدها نفری متمرکز شده است که معاون وزیر بهداشت در هفته گذشته چه در پارلمان و چه در بخش بهداشت با آن‌ها در تماس بوده است.

خانم دوریس هفته گذشته در مراسم روز جهانی زن که بوریس جانسون، نخست وزیر نیز حضور داشت، شرکت کرده بود. وی در بیانیه‌ای با تایید مثبت بودن تست کرونایش گفت که به محض اطلاع از نتیجه آزمایش تمام اقدامات احتیاطی را انجام داده و خود را در خانه قرنطینه کرده است.

آگهی

معاون وزیر بهداشت بریتانیا در توئیتی از احتمال مبتلا شدن مادر ۸۴ ساله‌اش به این ویروس نیز به‌خاطر در تماس بودن با خودش ابراز نگرانی کرده و گفته است که مادرش فردا آزمایش می‌دهد.

شمار افراد مبتلا به کرونا در آمریکا از یک‌هزار نفر فراتر رفت

مقام‌های ایالات متحده آمریکا اعلام کردند که شمار افراد مبتلا به کرونا در این کشور از هزار نفر فراتر رفته و تعداد بیماران شناسایی شده از روز یکشنبه دو برابر شده است.

ایالت واشنگتن با ۲۷۳ مورد ابتلا و ۲۴ مورد فوتی در صدر ایالت‌های آلوده آمریکا به این ویروس قرار دارد. کالیفرنیا و نیویورک ایالت‌های دیگری هستند که شمار افراد مبتلا در آن‌ها بیش از ۱۰۰ نفر گزارش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد

توافق هسته‌ای آمریکا و عربستان: دو کشور چه سودی از این کار می‌برند؟