Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سفر ترامپ به هند؛ از حضور در منزل گاندی تا گردهمایی ۱۱۰ هزار نفری

سفر ترامپ به هند؛ از حضور در منزل گاندی تا گردهمایی ۱۱۰ هزار نفری
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سفر دونالد ترامپ به هند در حالی صورت می‌گیرد که روابط واشنگتن با دهلی نو طی ماههای اخیر تحت تاثیر تنش بر سر روابط تجاری بین دو طرف قرار گرفته است. هر دو کشور در عرصه تجاری، سیاست حمایت گرایی اقتصادی را دنبال می‌کنند.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه سفر خود دو روزۀ خود به هند را با هدف تاکید بر روابط بین واشنگتن با دهلی نو آغاز کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در فرودگاه احمدآباد، بزرگترین شهر ایالت گجرات در غرب هند مورد استقبال نارندرا مودی، نخست‌وزیر این کشور قرار گرفت.

هزاران نفر از شهروندان هند نیز از رئیس جمهوری آمریکا و ملانیا ترامپ، بانوی اول ایالات متحده استقبال کردند. دونالد ترامپ پیش از این گفته بود که «میلیون‌ها و میلیون‌ها نفر» در سفر به هند از او استقبال خواهند کرد. او همچنین پیش‌بینی کرده بود که مراسم استقبال از او «بزرگترین رویدادی خواهد بود که هند تاکنون به خود دیده است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سفر دونالد ترامپ به هند در حالی صورت می‌گیرد که روابط واشنگتن با دهلی نو طی ماههای اخیر تحت تاثیر تنش‌هایی قرار گرفته بود که در روابط تجاری دو کشور وجود داشت. هر دو کشور در عرصه تجاری، سیاست حمایت‌گرایی اقتصادی را دنبال می‌کنند.

مذاکرات رسمی رهبران دو کشور قرار است روز سه‌شنبه در دهلی نو انجام شود. هند متحد راهبردی آمریکا در آسیا محسوب می‌شود. دونالد ترامپ که در بسیاری از سفرهای خارجی خود با تظاهرات مخالفان سیاست‌هایش روبرو می‌شود در هند محبوبیت زیادی دارد.

اولین برنامه سفر دونالد ترامپ، حضور در منزل مهاتما گاندی رهبر جنبش استقلال هند بود.

عکس از آسوشیتدپرسAlex Brandon

سفر دو روزه دونالد ترامپ به هند اولین سفر رسمی او به این کشور دارای یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری است.

ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر، دختر و داماد دونالد ترامپ نیز او را در سفر هند همراهی می‌کنند.

رئیس جمهوری آمریکا قرار است از بنای تاریخی تاج محل نیز بازدید کند. او به همراه نارندرا مودی در یک گردهمایی ۱۱۰ هزار نفری در بزرگترین ورزشگاه کریکت جهان شرکت خواهد کرد.

برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که دونالد ترامپ با سفر به هند در سال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قصد دارد با تاکید بر حضورش در عرصه جهانی خود را از رقبایش متمایز کند.

عکس از آسوشیتدپرسAlex Brandon
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هند: هیچ ارزشی برای گزارش حقوق بشر «عمیقا مغرضانه» آمریکا قائل نیستیم

چالش‌های پیش‌روی دبیر کل جدید ناتو؛ از بازگشت ترامپ تا تهدیدات چین و روسیه

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد