سفر ترامپ به هند؛ از حضور در منزل گاندی تا گردهمایی ۱۱۰ هزار نفری

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سفر ترامپ به هند؛ از حضور در منزل گاندی تا گردهمایی ۱۱۰ هزار نفری
کپی رایت  عکس از آسوشیتدپرس

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه سفر خود دو روزۀ خود به هند را با هدف تاکید بر روابط بین واشنگتن با دهلی نو آغاز کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در فرودگاه احمدآباد، بزرگترین شهر ایالت گجرات در غرب هند مورد استقبال نارندرا مودی، نخست‌وزیر این کشور قرار گرفت.

هزاران نفر از شهروندان هند نیز از رئیس جمهوری آمریکا و ملانیا ترامپ، بانوی اول ایالات متحده استقبال کردند. دونالد ترامپ پیش از این گفته بود که «میلیون‌ها و میلیون‌ها نفر» در سفر به هند از او استقبال خواهند کرد. او همچنین پیش‌بینی کرده بود که مراسم استقبال از او «بزرگترین رویدادی خواهد بود که هند تاکنون به خود دیده است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سفر دونالد ترامپ به هند در حالی صورت می‌گیرد که روابط واشنگتن با دهلی نو طی ماههای اخیر تحت تاثیر تنش‌هایی قرار گرفته بود که در روابط تجاری دو کشور وجود داشت. هر دو کشور در عرصه تجاری، سیاست حمایت‌گرایی اقتصادی را دنبال می‌کنند.

مذاکرات رسمی رهبران دو کشور قرار است روز سه‌شنبه در دهلی نو انجام شود. هند متحد راهبردی آمریکا در آسیا محسوب می‌شود. دونالد ترامپ که در بسیاری از سفرهای خارجی خود با تظاهرات مخالفان سیاست‌هایش روبرو می‌شود در هند محبوبیت زیادی دارد.

اولین برنامه سفر دونالد ترامپ، حضور در منزل مهاتما گاندی رهبر جنبش استقلال هند بود.

عکس از آسوشیتدپرسAlex Brandon

سفر دو روزه دونالد ترامپ به هند اولین سفر رسمی او به این کشور دارای یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری است.

ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر، دختر و داماد دونالد ترامپ نیز او را در سفر هند همراهی می‌کنند.

رئیس جمهوری آمریکا قرار است از بنای تاریخی تاج محل نیز بازدید کند. او به همراه نارندرا مودی در یک گردهمایی ۱۱۰ هزار نفری در بزرگترین ورزشگاه کریکت جهان شرکت خواهد کرد.

برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که دونالد ترامپ با سفر به هند در سال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قصد دارد با تاکید بر حضورش در عرصه جهانی خود را از رقبایش متمایز کند.

عکس از آسوشیتدپرسAlex Brandon