تاثیر بلندی قد در کارزارهای انتخاباتی آمریکا؛ کنایه ترامپ به «مایک ریزه»

تاثیر بلندی قد در کارزارهای انتخاباتی آمریکا؛ کنایه ترامپ به «مایک ریزه»
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که بسیاری در آمریکا اشاره به خصوصیات فیزیکی افراد را نکوهش می‌کنند اما دونالد ترامپ از اشاره به ویژگی‌های ظاهری رقبای خود ابایی ندارد.

آگهی

یکی از جدیدترین استدلال های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای انتخاب مجددش به این سمت اشاره به قد بلند خود است.

رئیس جمهوری ۷۳ ساله ایالات متحده اغلب هنگام اشاره به مایکل بلومبرگ، یکی از رقبای دموکرات خود به قد کوتاه او اشاره می کند. قد دونالد ترامپ یک متر و ۹۰ سانتی متر و قد مایکل بلومبرگ یک متر و ۷۰ سانتی متر است.

دونالد ترامپ در توئیت های خود از مایکل بلومبرگ به عنوان «مایک ریزه» یاد می کند. رئیس جمهوری آمریکا اغلب قد مایکل بلومبرگ را حتی ۱۰ سانتی متر کمتر از قد واقعی او عنوان می کند.

در حالی که بسیاری در آمریکا اشاره به خصوصیات فیزیکی افراد را نکوهش می کنند اما دونالد ترامپ از اشاره به ویژگی های ظاهری رقبای خود ابایی ندارد. چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا تاکنون بسیاری از رقبای سیاسی خود از جمله آدام شیف، مارکو روبیو و باب کورکر را به دلیل قد کوتاهشان «کوچک» یا «ریزه» خطاب کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

گرگ موری، استاد علوم سیاسی در دانشگاه آگوستا درایالت جورجیای آمریکا بر این باور است که قد بلند سیاستمداران در جریان کارزارهای انتخاباتی می تواند از سوی رای دهندگان به نشانه «قدرت بیشتر» تعبیر شود.

روسای جمهوری اخیر آمریکا از جمله باراک اوباما، جورج بوش پسر، بیل کلینتون، جورج بوش پدر و رونالد ریگان همگی افرادی قد بلند بودند. قد همه آنها از یک متر و ۸۰ سانتی متر بیشتر بود.

آبراهام بونک، محقق هلندی که در سال ۲۰۱۳ در مورد قد روسای جمهور آمریکا تحقیق کرده است در این مورد می گوید: «این ثابت شده است که افراد قد بلند بخت بیشتری برای کسب مقام های مهتر در یک سازمان دارند.»

این محقق هلندی در پژوهش خود نشان داده است که «نامزدهای قد بلند به دلیل برداشت عمومی نسبت به دیگر کاندیداها برتری دارند. روسای جمهوری قد بلند از سوی کارشناسان، رهبرانی "بهتر" با قدرت رهبری و روابط عمومی بیشتر توصیف می شوند.»

گرگ موری نیز در یکی از تحقیق های خود نشان داده است که برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سال ۱۷۸۹ تا ۲۰۱۲ در ۵۸ درصد موارد نامزدی بوده که قد بلندتری داشته است.

این در حالی است که از سال ۱۹۵۲ (هنگامی که بسیاری از رای دهندگان برای اولین بار نامزدهای انتخاباتی را بر روی صفحه تلویزیون مشاهده کردند) تاکنون برنده ۱۲ رقابت انتخاباتی برای کسب سمت ریاست جمهوری نامزدی بوده که قد بلندتری داشته است. تنها در پنج رای گیری نامزدی که قد کوتاه تری داشته موفق به شکست رقیب خود شده است.

دونالد ترامپ اخیرا مایکل بلومبرگ را متهم کرده است که هنگام شرکت در مناظرات انتخاباتی قصد دارد بر روی جعبه ای بیاستد تا قدش بلندتر به نظر بیاید. مایکل بلومبرگ، میلیاردر نیویورکی و شهردار سابق این شهر این ادعا را تکذیب کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا قدبلندترین مردم جهان آب رفته‌اند؟

بایدن سلامت جسمی ترامپ را به چالش کشید: بیا مسابقه شنای سوئدی بدهیم

مجلس نمایندگان آمریکا «از نهر تا بحر» را به عنوان شعار «یهودستیزانه» محکوم کرد