Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دستگیری ۵ آمریکایی به اتهام تلاش برای تجارت نفت تحریم‌شده ایران

دستگیری ۵ آمریکایی به اتهام تلاش برای تجارت نفت تحریم‌شده ایران
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان فیلادلفیا این افراد را متهم کرده است که آنها قصد داشته‌اند هر ماه دو محموله نفتی را از ایران خریداری و به پالایشگاهی در چین بفروشند و هر ماه ۲۸ میلیون دلار سود کسب کنند.

آگهی

پنج‌ مرد آمریکایی به اتهام تلاش برای تجارت نفت تحریم شده ایران که از نظر واشنگتن نقض تحریم‌های تجاری ایالات متحده به شمار می رود، دستگیر شدند.

بر اساس بیانیه روز سه شنبه دفتر دادستان فیلادلفیا سه متهم با نام های شنیو وانگ، رابرت توئیتز و نیکلاس جیمز فاشز از دالاس، دانیل رای لن از مک‌کینی تگزاش و نیکلاس هووان از نیویورک به اتهام توطئه و نقض تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده آمریکا علیه ایران متهم و دستگیر شده‌اند.

این متهمان که در پی یک شکایت کیفری در ماه ژوئیه دستگیر شده‌اند سعی داشته‌اند نفت ایران را به طور غیرقانونی خریداری و به یک پالایشگاه در چین بفروشند.

به گفته مقامات قضایی آمریکا متهمان قصد داشته‌اند هر ماه دو محموله نفتی را از ایران خریداری و به پالایشگاهی در چین بفروشند و هر ماه ۲۸ میلیون دلار سود کسب کنند.

در صورت اثبات اتهامات مطرح شده علیه این افراد، هر یک از این ۵ نفر ممکن است به ۲۵ سال زندان محکوم و تا ۱.۲۵ میلیون دلار جریمه شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی: ژاپن پیشنهاد جدیدی برای شکستن تحریم‌ها علیه ایران دارد

حسن روحانی: اگر تحریم‌ها را کنار بگذارند در سطح سران ۱+۵ مذاکره می‌کنیم

 آمریکا تحریم‌های تازه‌‌ای علیه ایران به دلیل «تشدید تنش هسته‌ای» وضع کرد