دعوای میلیونر روس و همسر سابقش به سواحل خلیج فارس کشیده شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دعوای میلیونر روس و همسر سابقش به سواحل خلیج فارس کشیده شد
کپی رایت  عکس از آرشیو آسوشیتدپرس

دادگاه تجدید نظر دوبی حکم توقیف کشتی تفریحی ۴۳۶ میلیون دلاری یک ثروتمند روس را لغو کرد.

بر پایه رای سال ۲۰۱۶ دادگاه عالی لندن، فرهاد احمدوف، تاجر سرشناس نفت و گاز، موظف شد تا برای نهایی شدن توافق طلای همسر سابقش، تاتیانا آكمدووا، ۴۰ درصد ثروت خود را، معادل ۵۸۸ میلیون دلار، به او بپردازد. در پی امتناع آقای احمدوف از اجرای این حکم، دادگاه عالی لندن در سال ۲۰۱۸ دستور توقیف کشتی تفریحی او را که در سواحل خلیج فارس در امارات عربی متحده لنگر انداخته بود، صادر کرد.

وکلای آقای احمدوف به حکم دادگاه دوبی واکنشی محتاطانه نشان دادند و اعلام کردند که هنوز برای اظهارنظر در مورد اجرای شدن حکم دادگاه زود است، چرا که این کشتی تحت پرچم جزایر مارشال قرار دارد و این حکم باید به تایید مقام‌های قضایی این کشور برسد.

کشتی تفریحی مورد دعوا میان آقای احمدوف و همسر سابقش، در سال ۲۰۱۴ به سفارش میلیونر روس ساخته شد که افزون بر دارا بودن امکانات ویژه از جمله استخر و زمین بازی، فضای لازم برای همراهی ۳۰ خدمه را داراست.

نشریه فوربس ارزش خالص ثروت آقای احمدوف را ۱.۴ میلیارد دلار تخمین زده است. او از سوی وزارت خزانه داری آمریكا در فهرست تحریم‌های آمریکا علیه روسیه قرار دارد. او یکی از کارگزاران مهم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به شمار می‌رود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید