ایجاد راه‌بندان مصنوعی با یک چمدان گوشی هوشمند نقشه گوگل را فریب داد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ایجاد راه‌بندان مصنوعی با یک چمدان گوشی هوشمند نقشه گوگل را فریب داد
کپی رایت  AP

یک هنرمند آلمانی توانست با یک روش خلاقانه سرویس نقشه گوگل را متقاعد کند در یک خیابان راه‌بندان ایجاد شده است. به نحوی که این سرویس برای جلوگیری از وارد شدن خودروهای کاربران به راه بندان این خیابان، آن‌ها را به مسیرهای دیگری هدایت کرد.

سایمون وکرت شهروند ساکن برلین پس از آن‌که ۹۹ گوشی هوشمند دست‌دوم قرض گرفت، آن‌ها را در یک چمدان روی چرخ دستی گذاشت و خیلی آرام در یک خیابان به راه افتاد.

گوگل که با ترکیبی شامل استفاده از هوش مصنوعی و دریافت داده‌های تلفن همراه کاربران نقشه خود را به روز می‌کند تصور کرد که در این خیابان ترافیک سنگینی وجود دارد. در نتیجه آن را به رنگ قرمز نشان داده و کاربران را به مسیرهای جایگزین دیگر هدایت کرد.

آقای وکرت در مصاحبه با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه گفته است در زمان آزمایش‌های مقدماتی این حرکت پی برده است که اگر یکجا بایستد سرویس نقشه گوگل فریب نمی‌خورد، همچنین اگر یک خودرو همزمان از کنار وی رد شود گوگل به طریقی می‌فهمد که در خیابان راه‌بندانی وجود ندارد.

به همین خاطر وی مجبور شده است خیلی آهسته چند بار طول خیابان را بپیماید تا سرویس نقشه گوگل را متقاعد کند یک راه بندان وجود دارد.

یک سخنگوی شرکت گوگل دراین باره گفت: «داده‌های مربوط به ترافیک به طور پیوسته با استفاده از منابع گوناگونی همچون اطلاعات مکان‌یابی گوشی تلفن همراه افراد به روز می‌شوند. ما توانایی قائل شدن تمایز میان خودروها و موتورسیکلت‌ها را در برخی کشورها همچون مصر و اندونزی فعال کرده‌ایم با این حال هنوز کامل نتوانستیم سفر با گاری را تشخیص دهیم. ما از چنین استفاده‌های خلاقانه‌ای از سرویس نقشه گوگل استقبال می‌کنیم همزمان با اینکه چنین ایده‌هایی باعث می‌شوند نقشه‌های ما با گذشت زمان بهتر کار کنند.»

آقای وکرت گفته است ایده طرح زمانی به فکرش رسیده است که به هنگام راهپیمایی در برلین و همچنین در هنگ‌کنگ واکنش سرویس نقشه گوگل را رصد کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید