Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بهترین شهرهای جهان در ۲۰۲۰؛ تفاوت کیفیت زندگی در تهران و کانبِرا چیست؟

شهر کانبرا، پایتخت استرالیا
شهر کانبرا، پایتخت استرالیا Copyright  Photo by Jason Tong
Copyright  Photo by Jason Tong
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مطابق تازه‌ترین ارزیابی وبسایت «نامبئو»، کیفیت زندگی در شهر کانبرا، پایتخت استرالیا، از ۲۲۷ شهر مورد مطالعه در آغاز سال ۲۰۲۰ بالاتر است. این ارزیابی تهران را از نظر ۸ شاخص مورد مطالعه برای تعیین سطح کیفیت زندگی در رده ۲۲۵‌ام جهان قرار داده است.

آگهی

مطابق تازه‌ترین ارزیابی وبسایت «نامبئو»، کیفیت زندگی در شهر کانبرا، پایتخت استرالیا، از ۲۲۷ شهر مورد مطالعه در آغاز سال ۲۰۲۰ بالاتر است. این ارزیابی تهران را از نظر ۸ شاخص مورد مطالعه برای تعیین سطح کیفیت زندگی در رده ۲۲۵‌ جهان قرار داده است.

این ارزیابی که بر پایه محاسبه میانگین شاخص‌های امنیت، آلودگی هوا، قیمت مسکن، ترافیک، هزینه زندگی، امکانات بهداشتی، قدرت خرید و اوضاع جوی انجام شده نشان می‌دهد که ۱۰ شهری که ساکنان آن بالاترین کیفیت زندگی را در سال ۲۰۲۰ تجربه می‌کنند در چهار کشور استرالیا، آمریکا، سوئیس و نیوزیلند قرار دارند.

این بررسی نشان می‌دهد که کیفیت زندگی در اغلب پایتخت‌ها از بسیاری از شهرهای کشورها پایین تر است. به عنوان نمونه در شرایطی که کیفیت زندگی در لیون فرانسه در رتبه جهانی ۹۴ قرار دارد، پاریس، پایتخت این کشور در رده ۱۶۹ قرار گرفته است.

در میان پایتخت‌های موجود در این بررسی، کاراکاس مرکز ونزوئلا در انتهای فهرست ۲۲۷ شهر جهان قرار گرفته است. شاخص تهران در ارزیابی ۵۴.۷۳ است، در حالی که شاخص کیفیت زندگی در شهر نخست این رتبه بندی یعنی کانبرا ۲۱۳.۷۹ است.

در مقایسه با کانبرا، تهران از نظر متوسط قدرت خرید شهروندان، امنیت، امکانات بهداشتی، قیمت مسکن، ترافیک، آلودگی هوا و اوضاع جوی در شرایط بدتری قرار دارد.

«نامبئو» بانک جامع داده و شاخص‌های کمی و کیفی زندگی در شهرها و کشورهای مختلف جهان است و پایگاه بین‌المللی داده سنجی محسوب می‌شود که در سال ۲۰۰۹ و در کشور صربستان پایه‌گذاری شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیشترین و کمترین میزان رضایت از زندگی در اتحادیه اروپا مربوط به کدام کشورها است؟

شهرهای آسیایی پیشتاز رقابت گرانترین شهرهای جهان شدند

ساخت پودری برای جلوگیری از نشت خون پریود؛ ترکیب جلبک و الکل قند برای کاهش دشواری قاعدگی