Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ایرباس به علت فساد و رشوه ۳.۶ میلیارد یورو جریمه می‌دهد

ایرباس به علت فساد و رشوه ۳.۶ میلیارد یورو جریمه می‌دهد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت هواپیماسازی ایرباس موافقت کرده است برای مختومه کردن پرونده قضایی دائر بر اتهامات رشوه و فساد که متوجه این شرکت بوده است مبلغ ۳.۶ میلیارد یورو به فرانسه، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا بپردازد.

آگهی

شرکت هواپیماسازی ایرباس موافقت کرده است برای مختومه کردن پرونده قضایی دائر بر اتهامات رشوه و فساد که متوجه این شرکت بوده، مبلغی معادل ۳.۶ میلیارد یورو به فرانسه، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا بپردازد.

ژان فرانسوا بونر، دادستان مالی ملی فرانسه، گفته است ایرباس در جریان مذاکرات برای رسیدن به توافق، مورد «ارتکاب به فساد را پذیرفته» است. بر اساس اظهارات ثبت شده از سوی مقامات ایرباس در دادگاه، این شرکت در ۱۶ کشور از جمله ژاپن، روسیه و چین رشوه پرداخته تا سودی معادل ۱.۰۵ میلیارد یورو کسب کند.

مطابق اعلام دادستانی فرانسه، ایرباس قبول کرده است که مبلغ ۲.۱ میلیارد یورو به فرانسه، حدود ۹۸۳ میلیون یورو به بریتانیا و حدود ۵۳۰ میلیون یورو به مقام‌های آمریکا بپردازد.

گزارش اولیه این فساد را خود شرکت ایرباس به اطلاع مقامات رسانده بود؛ زمانی که تام اندرس، مدیرعامل پیشین ایرباس هواپیماسازی در سال ۲۰۱۶ تحقیقی داخلی را پیرامون این موضوع در داخل شرکت شروع کرد. با این همه این امکان همچنان وجود دارد که آقای اندرس خودش جداگانه هدف تحقیقات قضایی فرانسه قرار بگیرد.

این یکی از بزرگترین توافق‌های تاریخ پرونده‌های فساد در فرانسه و همچنین در بریتانیاست که پس از چندین سال به سرانجام می‌رسد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایرباس از آلمان به دلیل تحریم تسلیحاتی عربستان شکایت می‌کند

لایحه جنجالی «عامل کشور خارجی» در گرجستان قانون ‌شد؛ آرزوی پیوستن به اتحادیه اروپا چه می‌شود؟

روایت رسانه آلمانی از احتمال قراردادن سپاه در فهرست تروریستی اتحادیه‌اروپا؛ آیامانع حقوقی برطرف شده؟