ترامپ به دموکرات‌های کنگره: ایستادگی در برابر ایران را سخت‌تر نکنید

ترامپ به دموکرات‌های کنگره: ایستادگی در برابر ایران را سخت‌تر نکنید
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید دموکرات‌های مجلس نمایندگان با طرح هایی که در حال بررسی هستند در پی محدود کردن اختیارات رئيس جمهوری برای مقابله با ایران هستند.

آگهی

دونالد ترامپ،رئیس جمهوری آمریکا در توییت‌های جداگانه ضمن حمله به نانسی پلوسی، رئيس مجلس نمایندگان، از اعضای کنگره خواست از آمریکا حفاظت کنند و ایستادگی در برابر کشورهای مثل ایران را برای وی سخت‌تر نکنند.

آقای ترامپ در نخستین توییت خود نوشت: «دموکرات‌ها می‌خواهند با رای فردای خود در مجلس نمایندگان، دفاع از آمریکا و ایستادگی در مقابل کشورهایی همچون ایران را برای روسای جمهوری آمریکا سخت‌تر کنند. از کشور بزرگمان حفاظت کنید. »

او همچنین در توییت دیگری به نانسی پلوسی تاخت و او را متهم کرد در حال تضعیف جایگاه رئيس جمهوری آمریکا است. ساکن کاخ سفید در توییت دوم خود نوشت: «نانسی پلوسی در پی این است که کنگره اختیار رئیس جمهور برای ایستادن در برابر دیگر کشورها و دفاع از آمریکایی‌ها را بگیرد. در کنار فرمانده کل قوای خود بایستید!».

این توییت‌های رئيس جمهوری آمریکا در حالی منتشر شده که قرار است مجلس نمایندگان روز پنجشنبه ۳۰ ژانویه اصلاحیه قانونی را به رای بگذارد که در صورت تصویب تامین بودجه برای «جنگ احتمالی با ایران» محدود خواهد شد.

همچنین نمایندگان آمریکایی طرح دیگری را هم در دستور بررسی دارند که اختیارات اعطایی به رئيس جمهوری آمریکا برای آغاز جنگ با کشورها به بهانه «رابطه با القاعده» را لغو می‌کند.

این قانون که از آن تحت عنوان «اختیار استفاده از نیروهای نظامی» خوانده می‌شود در سال ۲۰۰۲ و پس از حملات ۱۱ سپتامتر در کنگره آمریکا تصویب شد و به جرج بوش پسر این اختیار را داد که با هر کشور یا گروهی که در آن حادثه نقش داشته‌اند وارد جنگ شود.

مجلس نمایندگان در حالی این دو موضوع را در روز پنجشنبه به رای می‌گذارد که در مجلس سنا هم جلسات استیضاح دونالد ترامپ در حال برگزاری است. انتشار بخشی از کتاب جان بولتون و اتهاماتی که در آن به دونالد ترامپ وارد شده، کار را برای رئيس جمهوری آمریکا دشوارتر از قبل کرده است. 

 آقای ترامپ روز چهارشنبه در چندین توییت به شدت به جان بولتون تاخت و او را فردی فاقد صلاحیت خواند که برای اعطای پست مشاور امنیت ملی به وی التماس کرده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ قطعنامه کنگره برای محدودیت اختیارات نظامی علیه ایران را وتو کرد

مجلس نمایندگان آمریکا دو طرح پیشنهادی علیه جنگ با ایران را تصویب کرد

دادگاه نیویورک ترامپ را در پرونده تخلف مالی ۳۶۴ میلیون دلار جریمه کرد