رئیس دادستان‌های پرونده استیضاح: ترامپ تهدیدم کرده است

آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا
آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سناتورهای جمهوری‌ خواه و وکلای دونالد ترامپ اتهام‌های مطرح شده از سوی دمکرات‌ها را تلاشی سیاسی جهت تضعیف موقعیت رئیس جمهوری آمریکا در کارزار انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در این کشور توصیف کرده‌اند.

آگهی

آدام شیف،‌ عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا که هدایت تیم دادستانی محاکمه دونالد ترامپ در سنا را برعهده دارد روز یکشنبه اعلام کرد که از سوی رئیس جمهوری آمریکا مورد تهدید واقع شده است.

این هشدار از سوی رئیس دمکرات تیم استیضاح کننده دونالد ترامپ در حالی مطرح می‌شود که رئیس جمهوری آمریکا به تازگی با انتشار توییتی آدام شیف را «سیاستمداری فاسد و احتمالا یک فرد مریض» توصیف و اعلام کرده است که وی «هنوز بهای آنچه بر سر کشور آورده را نپرداخته است.»

این توییت بلافاصله با واکنش رئیس مدیران استیضاح ترامپ همراه شد. آقای شیف در گفتگو با شبکه خبری ان بی سی با اشاره به محتوی پیام توییتری دونالد ترامپ تصریح کرد این پیام به گونه‌ای نوشته شده که تهدیدی در آن نهفته باشد.

آدام شیف، دادستان سابق و فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد که در حال حاضر ریاست کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا را برعهده دارد به واسطه در دست گرفتن و هدایت روند قانونی استیضاح که قرار است به اثبات اتهام بر ضد دونالد ترامپ در جریان محاکمه وی در مجلس سنا منجر شود هم اکنون به سرسخت ترین مخالف رئیس جمهوری آمریکا در سیاست داخلی این کشور تبدیل شده است.

آقای شیف به عنوان دادستان ارشد محاکمه دونالد ترامپ در مجلس سنا پیش از این اعلام کرده بود که محکوم شدن رئیس جمهوری آمریکا در فرایند استیضاح می‌تواند جلوی «تهدید‌‌های» ناشی از اقدامات غیرقانونی وی را در آینده بگیرد.

وی همچنین به همراه دیگر اعضای تیم دادستانی محاکمه رئیس جمهوری آمریکا از سناتورهای جمهوری‌خواه خواسته بود که پیش از صدور حکم نهایی اجازه دهند شاهدان دیگری برای توضیحات تکمیلی در سنا حضور یابند. یکی از افرادی که دمکرات‌ها بر حضور وی در سنا به عنوان شاهد تاکید دارند جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید است که پیش‌تر به نوعی از فشار سیاسی کاخ سفید به اوکراین سخن به میان آورده بود.

این در حالیست که جمهوری‌خواهان در قبال این خواسته تاکید کرده اند که بهتر است هانتر بایدن،‌ پسر جو بایدن نیز برای ادای توضیح در خصوص اتهام‌های مطرح شده به ترامپ در سنا حضور پیدا کند.

سناتورهای جمهوری‌ خواه و وکلای دونالد ترامپ اتهام‌های مطرح شده از سوی دمکرات‌ها را تلاشی سیاسی جهت تضعیف موقعیت رئیس جمهوری آمریکا در کارزار انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در این کشور توصیف کرده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیش از حمله توییتری به آدام شیف، رئیس تیم دادستانی دمکرات‌ها در جریان محاکمه سنا اعلام کرده بود که استیضاح وی نوعی تاثیرگذاری و دخالت در انتخابات است که تاکنون هرگز نمونه آن دیده نشده است.

حمله توییتری دونالد ترامپ به آدام شیف نخستین مورد از نوع خود محسوب نمی‌شود. رئیس جمهوری آمریکا پیش از این در مراحل شکل گیری پرنده استیضاح در مجلس نمایندگان نیز آدام شیف و نیز نانسی پلوسی را مورد حملات کلامی قرار داده و آنها را کلاهبردار و خائن توصیف کرده بود.

پرونده استیضاح دونالد ترامپ طی دو اتهام مشخص یعنی «سوء استفاده از قدرت» با تحت فشار قرار دادن رئیس جمهوری اوکراین برای تحقیق در باره فساد مالی احتمالی فرزند جو بایدن، رقیب انتخاباتی وی و نیز «مانع تراشی بر سر تحقیقات بر سر این پرنده» در مجلس نمایندگان تایید شد و اکنون مراحل بررسی این اتهام‌ها در سنا را طی می کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پمپئو: استیضاح ترامپ ربطی به روابط گرم ما و اوکراین ندارد

پیش‌بینی دونالد ترامپ درباره استیضاحش در سنا: باید خیلی سریع پیش برود

اولین نبرد هوایی بین یک جنگنده تحت کنترل هوش مصنوعی و انسان انجام شد