شباهت اسمی با قاسم سلیمانی؛ راننده کامیون اجازه ورود به آمریکا را نیافت

مرز زمینی آمریکا و کانادا
مرز زمینی آمریکا و کانادا Copyright عکس از ای پیElaine Thompson
Copyright عکس از ای پی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«من یک راننده کامیون هستم، جزو هیچ دولت یا نظام سیاسی هم نیستم.»

آگهی

بابک سلیمانی، شهروند ایرانی-کانادایی ساکن تورونتو به دلیل شباهت نام خانوادگی‌اش با قاسم سلیمانی، فرماندهٔ اسبق نیروی قدس سپاه، اجازه نیافت وارد خاک آمریکا شود.

آقای سلیمانی رانندهٔ کامیون است و برای شغلش تا پیش از این به ‌شکل معمول به خاک آمریکا رفت و آمد داشت، اما مرزبانان ایالات متحده اخیرا در مرز کانادا وی را متوقف کرده و از او دربارهٔ نام خانوادگی، چگونگی خدمت وظیفه و اعتقادش به رژیم ایران پرسیده‌اند.

وی می‌گوید مأموران پس از این کار موبایل و پاسپورت وی را گرفته‌اند و اجازهٔ ورود به خاک آمریکا را به وی نداده‌اند.

این شهروند کانادا در گفتگو با رادیوی محلی سی.بی.سی گفت در سال ۲۰۰۹ ایران را ترک کرده و هیچ ارتباط خانوادگی یا غیر آن با قاسم سلیمانی ندارد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی افزود: «سعی کردم برای مرزبانان توضیح بدهم که نام خانوادگی من در خاورمیانه، نام بسیار رایجی است.» و می‌افزاید: «من یک رانندهٔ کامیون هستم، جزو هیچ دولت یا نظام سیاسی هم نیستم.»

بابک سلیمانی پس از رویداد اخیر نه‌تنها برای تأمین معاش خانواده‌اش که برای دختر خردسال خود نیز نگران است چراکه «او هم همین نام خانوادگی را دارد.»

گرچه مقامات مرزی ایالات متحده با ارسال ایمیلی ممنوع‌الورود بودن آقای سلیمانی را به خاک آمریکا تأیید کردند اما دلیلی این ممنوعیت را اعلام نکردند.

پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرماندهٔ سپاه قدس ایران در حملهٔ پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد، تنش نظامی و امنیتی میان دو کشور بالا گرفت چنانکه در روزهای نخست ماه جاری میلادی نیز مرزبانان ایالات متحده، حدود ۵۰ تن از اتباع کانادا را که اصلیت ایرانی داشتند در مرز این کشور متوقف و بازجویی کردند، امری که واکنش مقامات محلی دو کشور از جمله اعتراض فرماندار واشنگتن را در پی داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قوه قضاییه ایران: آلمان اطلاعاتش را در خصوص کشته شدن قاسم سلیمانی ارائه دهد

اعتراض فرماندار واشنگتن به بازرسی ایرانی‌تبارها در مرز کانادا

گزارش‌ها از «کنترل‌ سختگیرانه» ایرانی‌تبارها در مرز آمریکا