Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمله موشکی ایران به نظامیان آمریکایی در عراق؛ ۱۱ سرباز تحت درمان قرار گرفتند

پایگاه عین الاسد
پایگاه عین الاسد Copyright خبرگزاری فرانسه
Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته کاپیتان بیل اوربن در مجموع یازده نفر تحت درمان آسیب‌های ناشی از حملات موشکی ایران قرار گرفتند که از این میان هشت نفر برای بررسی‌های بیشتر به آلمان و سه نفر به کویت فرستاده شدند.

آگهی

فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد که در جریان حمله موشکی هفته گذشته ایران به پایگاه‌ نظامی عین الاسد در عراق یازده نظامی آمریکایی تحت آسیب روحی و روانی ناشی از موج انفجار قرار گرفته‌اند.

این خبر در حالی اعلام می‌شود که ساعاتی پس از حملات موشکی ایران به پایگاه‌های نیروهای آمریکایی در عراق، دونالد ترامپ با انتشار توئیتی که با عبارت «همه چیز خوب است» شروع شد وارد آمدن آسیب جانی و یا زخمی شدن نیروهای نظامی کشورش را جریان این حمله رد کرده بود.

ارتش آمریکا نیز پیش از این اعلام کرده بود که حملات موشکی ایران به پایگاه‌های عراق که در آن بخشی از نظامیان آمریکایی به همراه نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش حضور داشتند هیچگونه کشته و یا زخمی برجای نگذاشته است.

بیل اوربن، سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا شامگاه پنجشنبه با انتشار بیانیه ای ضمن تایید زخمی شدن یازده نظامی کشورش در جریان حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد در استان انبار عراق گفت: با آنکه در حمله هشتم ژانویه ایران به پایگاه عین الاسد هیچیک از نیروهای ارتش آمریکا کشته نشدند اما تعدادی از آنها به دلیل آسیب‌ های مغزی ناشی از اضطراب و هیجان ناشی از انفجارها تحت درمان قرار گرفته و همچنان در حال طی کردن مراحل درمان هستند.»

سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در ادامه یادآور شد: «چند روز پس از این حمله تعدادی از نیروهای ارتش بنا به احتیاط برای طی مراحل درمان از پایگاه هوایی عین الاسد به یک مرکز پزشکی در شهر لنداشتول واقع در کشور آلمان اعزام و بخش دیگری از نیروها نیز برای همین منظور به پایگاه عریفجان در پایتخت کویت منتقل شدند.»

به گفته کاپیتان بیل اوربن در مجموع یازده نفر تحت درمان آسیب‌های ناشی از حملات موشکی ایران قرار گرفتند که از این میان هشت نفر برای بررسی‌های بیشتر به آلمان و سه نفر به کویت فرستاده شدند.

ایران در نخستین ساعات بامداد چهارشنبه هشتم ژانویه اعلام کرد در واکنش به کشتن شدن قاسم سلیمانی در خاک عراق توسط نظامیان آمریکایی،‌ دو پایگاه نیروهای آمریکایی در این کشور که به گفته تهران حمله پهپادی به فرمانده پیشین سپاه قدس از آنجا هدایت شده بود را هدف حملات موشکی قرار داد.

دونالد ترامپ یک روز پس از اقدام موشکی ایران در سخنانی به صراحت اعلام کرده بود که هیچ یک از نظامیان کشورش در این حملات زخمی نشده‌اند.

این در حالیست که تلویزیون دولتی ایران دقایقی پس از انجام حملات موشکی از کشته شدن بیش از هشتاد نظامی آمریکایی در این حملات خبر داده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسئول سابق پنتاگون: ترامپ خواستار کم اهمیت جلوه دادن حمله موشکی ایران بود

بغداد: حملات آمریکا دولت ما را به سمت پایان دادن به ماموریت آمریکا‌یی‌ها در خاک عراق سوق می‌دهد

هشتادمین سالگرد «روز دی»؛ بازسازی عملیات تاریخی پیاده‌سازی نیروهای متفقین در ساحل نرماندی