Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کشته‌شدن قاسم سلیمانی؛ حمله بی‌سابقه هکرها به وب سایت‌های دولت آمریکا

کشته‌شدن قاسم سلیمانی؛ حمله بی‌سابقه هکرها به وب سایت‌های دولت آمریکا
Copyright khamenei.irkhamenei.ir
Copyright khamenei.ir
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش ها نشان می دهند تلاش هکرها با آی پی های ایرانی برای هک کردن وب سایت های ایالات متحده در پی مرگ قاسم سلیمانی بیش از پنجاه درصد افزایش یافته است.

آگهی

محققان امنیت اینترنتی و مقامات دولتی ایالات متحده می‌گویند که در پی کشته شدن قاسم سلیمانی، گروهی از هکرها به دنبال توقف کار شبکه های رایانه ای ایالات متحده بوده اند که البته دامنه موفقیت های آنها بسیار محدود بوده است.

یکی از شرکت های تامین امنیت شبکه موسوم به Cloudflare با انتشار گزارشی تایید کرده است که ساعتی پس از کشته شدن قاسم سلیمانی تلاش در جهت هک کردن وب سایت های دولت فدرال و سازمان های ایالتی پنجاه درصد افزایش یافته و پس از آن هم چنان روند صعودی داشته است.

به گفته این شرکت هکرها با آدرس های IP ایرانی در طول ۴۸ ساعت نزدیک به ۵۰۰ میلیون بار در روز سعی در هک کردن این وب سایت ها داشته اند. ماتئو پرینس، مدیرعامل شرکت Cloudflare می گوید افزایش «تلاش های هکرها چشم گیر» بوده است.

به گفته وی به طور قطع عدد تلاش ها برای هک کردن بسیار بالاتر از این عدد بوده است. وی تاکید کرده است که «افزایش تلاش ها برای هک کردن نمی تواند به تنهایی و بدون پشتوانه سازمانی رخ داده باشد.» ماتئو پرینس به شبکه سی ان ان گفت که با خیال راحت می توان تایید کرد که تلاش هکرها مستقیما با جریان کشته شدن قاسم سلیمانی مرتبط بوده است.

خبرگزاری فرانسه چهارم ژانویه گذشته گزارش داد که در این روز، یک روز پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، برای مدتی روی وب سایت رسمی اداره فدرال انتشارات دولت ایالات متحده آمریکا «عبارت هکرهای» ایرانی و تصویری از رهبرجمهوری اسلامی، علی خامنه ای قرار گرفته است. هم چنین ظاهرا هکرهای ایرانی انیمیشنی منتشر کردند که در آن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حال کتک خوردن و موشک های ایرانی در حال پرواز به چشم می خورند.

در قسمت بالایی این انیمیشن نوشته شده بود که: « با کشته شدن سلیمانی کار و راه او خاتمه نخواهد یافت.»

هم چنین گزارش ها نشان می دهند وب سایت هایی متعلق به وزارت کشاورزی ایالت تگزاس و کهنه سربازان ایالت آلاباما نیز با عکس قاسم سلیمانی هک شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی: آمریکا اگر مشکلی در جهان برایش پیش آمد گردن ما نیندازد

هشتادمین سالگرد «روز دی»؛ بازسازی عملیات تاریخی پیاده‌سازی نیروهای متفقین در ساحل نرماندی

تکمیل اسکله شناور غزه؛ ارتش آمریکا: کمک‌های بشردوستانه در راه است