Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روحانی: آمریکا اگر مشکلی در جهان برایش پیش آمد گردن ما نیندازد

روحانی: آمریکا اگر مشکلی در جهان برایش پیش آمد گردن ما نیندازد
Copyright Ebrahim/seydi پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ایرانEbrahim/seydi
Copyright Ebrahim/seydi پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ایران
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

او با تکذیب وجود نیروهای «نیابتی» ایران، دست داشتن جمهوری اسلامی در تحرکات نیروهای حشد شعبی در عراق و حزب‌الله در لبنان را رد کرد.

آگهی

رئیس جمهوری ایران با قدردانی از سپاه پاسداران برای حمله به پایگاه عین اسد عراق گفت آمریکایی‌ها نباید اگر با مشکلی در سطح دنیا مواجه شدند آن را گردن ایران بیندازند.

حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هفتگی هیئت دولت گفت: «از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکر می کنیم که شب گذشته با عملیاتی که علیه پایگاه بزرگ آمریکایی‌ها در منطقه انجام داد به خوبی نشان داد که ما در برابر آمریکا عقب‌نشینی نمی‌کنیم.»

وی با یادآوری آغاز گام پنجم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی گفت: «در برابر اقدام جنایتکارانه آمریکا تنها این اقدامات کافی نبود و لازم بود نیروهای مسلح نیز پاسخ مناسب را بدهند.»

سپاه پاسداران ایران حوالی ساعت یک و ۲۰ دقیقه بامداد چهارشنبه چند موشک بالستیک به دو پایگاه عین اسد و اربیل عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی است شلیک کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس جمهوری ایران با هشدار به آمریکا گفت: «آمریکایی‌ها نباید خطا کرده و اگر در دیگر کشورها اقداماتی علیه آنها انجام شد بگویند که توسط نیروهای نیابتی ایران به انجام رسیده است.»

او با تکذیب وجود نیروهای «نیابتی» ایران، دست داشتن جمهوری اسلامی در تحرکات نیروهای حشد شعبی در عراق و حزب‌الله در لبنان را رد کرد و گفت که حمله به تأسیسات نفتی عربستان کار خود حوثی‌های یمن بوده است. آقای روحانی ضمن هشدار به آمریکا اضافه کرد: «آمریکایی‌ها نباید خطا کرده و اگر در آینده با مشکلی در سطح دنیا مواجه شدند آن را گردن ایران بیندازند.»

به دنبال کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران در حمله نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد در نخستین ساعات بامداد جمعه گذشته، ایران صراحتا آمریکا را به «انتقام سخت» تهدید کرد. از همان ابتدای مطرح شدن تصمیم ایران برای انتقام‌گیری، بسیاری از کارشناسان احتمال دادند که ایران از طریق نیروهای طرفدار خود در کشورهای منطقه به عملیات نظامی و حمله نیابتی به منافع آمریکا دست بزند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسانه‌های آمریکا: همزمان با سلیمانی به فرمانده دیگر سپاه در یمن حمله شد

کشته‌شدن قاسم سلیمانی؛ حمله بی‌سابقه هکرها به وب سایت‌های دولت آمریکا

سعید لیلاز به یورونیوز: تحریم‌های اتحادیۀ اروپا به سود بناپارتیسم در ایران است