Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شمار قربانیان سیل در اندونزی به ۲۳ نفر رسید

سیل در اندونزی
سیل در اندونزی Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات محلی اعلام کرده‌اند که تا کنون ۳۱ هزار نفر از ساکنان پایتخت از مناطق حادثه دیده تخلیه شده‌اند.

آگهی

نهاد مسئول رسیدگی به حوادث طبیعی در اندونزی اعلام کرد که شمار قربانیان سیل در جاکارتا، پایتخت به ۲۳ نفر افزایش یافته و با توجه به شرایط موجود احتمال افزایش شمار قربانیان نیز وجود دارد.

بر اساس این گزارش ده‌ها هزار نفر از ساکنان مناطق سیل‌زده در پایتخت و اطراف آن مجبور به ترک منازل مسکونی خود شده و به پناهگاه‌های موقت پناه برده‌اند.

ریزش باران‌های شدید طی چند روز گذشته علت اصلی جاری شدن سیل در پایتخت اندونزی عنوان شده است. به گزارش رسانه‌های محلی جاری شدن سیلات سبب شده تا به بسیاری از منازل مسکونی در پایتخت و مناطق اطراف آن که ۳۰ میلیون نفر را در خود جای داده،‌ خسارات جدی وارد شود.

تصاویر ارسال شده از مناطق سیل‌زده نشان می‌دهد که منازل مسکونی و خودروها به طور کامل در آب و گل و لای فرو رفته و ساکنان به کمک قایق‌های بادی و تیوب‌ خودرو در حال خروج از محله‌‌های خود هستند.

AP
تخلیه سیل زدگان در اندونزی با قایق‌های بادیAPAchmad Ibrahim

در گزارش‌ها آمده است که سطح سیلاب در بکاسی،‌ یکی از شهرهای همجوار پایتخت تا طبقه دوم منازل مسکونی بالا آمده و خیابان‌های شهر مملو به واسطه جاری شدن سیلاب مملو از زباله و اتوموبیل‌هایی شده که بر روی یکدیگر تل انبار شده‌اند.

امدادرسانان همچنان مشغول کمک رسانی به حادثه دیدگان هستند و برای تخلیه آنها از مناطق سیل زده از کمک قایق‌های بادی استفاده می‌کنند.

آخرین آمار ارائه شده از کشته شدن ۲۱ نفر در بزرگشهر جاکارتا حکایت دارد؛ این در حالی است که دو نفر نیز در پی بالاآمدن سریع آب در منطقه «لباک» واقع در منتهی الیه جنوب جزیره جاوه جان خود را از دست دادند. به گفته مقامات محلی هشت نفر نیز تاکنون در این منطقه ناپدید شده‌اند.

جولیاری پتر باتوبارا، وزیر امور اجتماعی اندونزی روز پنجشنبه با تایید کشته شدن ۲۳ نفر در جریان سیلاب های پایتخت و مناطق اطراف آن ابراز امیدواری کرد که شمار قربانیان در روزهای آینده افزایش پیدا نکند.

پایتخت اندونزی در طول فصل بارندگی که از اواخر ماه نوامبر شدت می‌گیرد معمولا دستخوش باران‌های سیل آسا و جاری شدن سیلاب می‌شود.

مقامات محلی اعلام کرده اند که تاکنون ۳۱ هزار نفر از ساکنان پایتخت از مناطق حادثه دیده تخلیه شده‌اند؛ این تعداد ساکنانی که در شهرهای حومه پایتخت گرفتار سیل شده‌اند را شامل نمی‌شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزاران نفر در اندونزی یاد قربانیان سونامی سال ۲۰۰۴ را گرامی داشتند

اندونزی یک سال پس از زلزله‌ای با هزاران کشته و آواره دوباره لرزید

مختل شدن زندگی روزمره در پی جاری شدن سیل در شرق اندونزی