Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پایتخت‌ فرهنگی اروپا در سال ۲۰۲۰ کدام شهر است؟

بندر ریژکا در کرواسی
بندر ریژکا در کرواسی Copyright عکس از ویکی پدیا
Copyright عکس از ویکی پدیا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنامهٔ انتخاب پایتخت فرهنگی، علاقمندی به شهرهای مختلف را افزایش می‌دهد و سبب می‌شود چهرهٔ شهرهای اروپایی در سطح بین‌المللی بیشتر و بهتر دیده شود.

آگهی

دو شهر گَل‌وِی (Galway) در ایرلند و ریه‌کا (Rijeka) در کرواسی، به‌عنوان پایتخت‌های فرهنگی اروپا در سال ۲۰۲۰ با برگزاری رویدادهایی چند به استقبال تنوع فرهنگ در قارهٔ سبز خواهند رفت.

شهر نسبتا کوچک گَل‌وِی با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ساحل غربی ایرلند واقع است. این شهر در سال پیش رو، میزبان چندین جشنواره، نمایشگاه، کنسرت و همچنین کارگاه‌های خلاقی خواهد بود که با موضوع زبان ایرلندی، مناظر ایرلند و نیز مهاجرت برگزار می‌شوند.

هنرمندان محلی در کنار هنرمندان بین‌المللی آثار خود را با مضامین مشترک در گل‌وی ارائه خواهند کرد.

عکس از ویکی پدیا
مجموعه تصاویری از گل‌وی در ایرلندعکس از ویکی پدیا

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ریه‌کا در کرواسی حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و بندرگاه عظیمی در ساحل دریای آدریاتیک به شمار می‌رود. طرح این شهر برای سال پیش‌ رو شامل برگزاری نمایشگاه‌های متنوعی دربارهٔ خود شهر و نیز تحولات اجتماعی و فرهنگی اروپای شرقی در دههٔ ۹۰ میلادی است.

این دو شهر برای انتخاب شدن به‌عنوان پایتخت‌های فرهنگی برنامه‌ای طولانی مدت داشتند و با چندین شهر که همزمان نامزد این کار شده بودند رقابت می‌کردند. کرواسی در سال ۲۰۱۳ به اتحادیه اروپا پیوسته و نخستین بار است که شهری از این کشور به‌عنوان پایتخت فرهنگی انتخاب می‌شود.

اتحادیهٔ اروپا اعلام کرده است که برنامهٔ انتخاب پایتخت فرهنگی، علاقمندی به شهرهای مختلف را افزایش می‌دهد و سبب می‌شود چهرهٔ شهرهای اروپایی در سطح بین‌المللی بیشتر و بهتر دیده شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترویج رواداری و تکثر فرهنگی در جشنواره نسیمی باکو

پروژه‌ای اروپایی برای رونق بخشیدن به ناحیه‌ ماترا در ایتالیا

هشدار چین به اتحادیه اروپا بر سر تایوان: «فن در لاین» با آتش بازی می‌کند